Dobrovolnický den HOCHTIEF CZ pomohl Rolničce

23. května 2017

Firma Hochtief CZ a.s. se v pátek 19. května zapojila do Mezinárodního dobrovolnického dne. Čtyři zaměstnanci Závodu speciální činnosti z Plané nad Lužnicí se rozhodli vyměnit svůj pracovní den v kanceláři za pomoc Rolničce.

Ráno se seznámili s našimi službami pro děti s postižením a nahlédli do školního vyučování i do terapií. Poté se přesunuli do budovy pro dospělé klienty, kde vyměnili své oblečení za pracovní oděv a pustili se s vervou do práce. Čekala na ně 15 metrů dlouhá terasa, která potřebovala natřít. Hanka, Marie a Lenka vybaveny štětci a barvou společně zaklekly a po obědě už terasa zářila novotou.  Takto ošetřená nám terasa může sloužit o moc déle.

Dobrovolnický den HOCHTIEF CZ pomohl Rolničce
23. května 2017 - Dobrovolnický den HOCHTIEF CZ pomohl Rolničce

DSC_0011A jakou práci jsme připravili pro Marka? Nic menšího než položení tašek na střeše přístřešku, kde skladujeme dřevo. Marek se rychle zaučil a společně s vedoucím našich dílen se brzy proměnil ve zkušeného pokrývače. Na dřevo v přístřešku už nám pršet nebude.

Přesto, že nám sluníčko po obědě značně přitopilo, vrhli se všichni dobrovolníci do boje s plevelem a za chvíli už ze zarostlých záhonků vykoukly bylinky a květiny. Domácí ledová káva pak na konci pracovního dne byla zaslouženou odměnou.

 

A jak to vidí sami dobrovolníci? O své návštěvě v Rolničce říkají:

DSC_0002„Dobrovolnického dne jsme se účastnili s myšlenkou: „Půjdeme, pomůžeme a dáme klientům Rolničky něco, co jim snad zpříjemní všední dny“.  Po příjezdu na místo nás čekalo vřelé a bezprostřední přijetí a my jsme záhy pochopili, že nejsme ti, kteří dávají, ale ti, kteří dostávají. A dostávali jsme opravdu vrchovatě. Seznámili jsme se s báječnými a srdečnými lidmi s čistou a krásnou duší, kteří jsou plni nadšení a optimismu a kteří dokáží vytvořit naprosto neopakovatelnou atmosféru. Jejich radost z každé, i malé, pomoci byla naprosto nakažlivá a práce nám tak rychle utíkala. Na konci dne jsme byli nabití energií a přesvědčení, že se sem nejdéle za rok opět moc rádi vrátíme.“

Moc děkujeme a budeme se těšit!

Chci podpořit Diakonii Rolnička prostřednictvím Darujme.cz!