Jak dopadl druhý ročník Dobroběhu?

4. října 2018

Druhý ročník Dobroběhu se konal v sobotu 22. září a stejně jako loni startovaly všechny závody z areálu kempu TJ Spartak Soběslav u  řeky Lužnice. I tentokrát se na pořádání běhu významnou měrou podíleli vojáci ze 42. mechanizovaného praporu "Svatováclavského" z Tábora a Rozběháme Česko. A jak to dopadlo? Skvěle! Dobroběh svou účastí podpořilo celkem 478 dospělých i dětí a celkový výtěžek akce pro naše dobrovolnické centrum byl 143 tisíc.

4. října 2018 - Jak dopadl druhý ročník Dobroběhu?

mapka - dobroběh - pěší 2018Druhý ročník Dobroběhu s sebou přinesl hned několik novinek. Jednou z nich byla třeba i trasa pro pěší, kteří mohli podpořit Rolničku zdoláním 9,3 km dlouhé trasy vedoucí přes mlýn u Čejnova, Dráchov a po druhém břehu řeky zase zpět do Soběslavi. Po registraci a zaplacení startovného ve výši 100 Kč za osobu dostal každý mapku s kolonkami na tři razítka, která musel během trasy najít. V cíli trasy pak každý chodec dostal pamětní placku. Na pěší trasu se nakonec vydalo 110 chodců.

V 10:00 odstartoval první běžecký závod - klasický dětský běh na okruhu o délce 250 m. Děti běžely ve skupinách podle věku: první si jedno kolo oběhli ti nejmenší ve věku 0 - 6 let, po nich rovněž na jedno kolo vyrazily děti ve věku 7 - 9 let a nakonec si dvě kola daly děti ve věku 10 - 12 let. Tři nejlepší kluci a holky z každé věkové kategorie si stoupli i na stupně vítězů.

Dobroběh 2018 - foto Jitka Procházková05Další novinkou letošního ročníku byla dětská army trasa. Byla připravena na louce před kempem a měřila 530 m. Děti na ní musely překonat celkem pět překážek - proběhnout pneumatikami, proplazit se pod provázkem (navíc ve studeném sněhu), překonat lanovou lávku, trefit se granátem na cíl a nakonec ještě převalit pneumatiku. Děti na trasu vyrážely ve čtveřicích v minutovýh intervalech. Hodnoceny byly opět ve věkových kategoriích 7- 9 let, 10 - 12 let a 13 - 15 let. A tři nejlepší kluci a holky z každé věkové kategorie si opět stoupli na bednu, dostali medaili s opičákem a malou cenu od našich sponzorů.

DSC_0172Odpoledne už patřilo dospělým běžcům. Ve 13:00 odstartoval klasický závod, jehož se zůčastnilo 104 běžců a stejně jako loni je čekala trasa dlouhá 6,7 km. Jen v letošním roce byl obrácen její směr, takže na mostě na bechyňské silnici zabočili běžci doprava a okolo hospody na Hvížďalce pokračovali k budově Rolničky v Mrázkově ulici a okolo ní k houpacímu mostu přes Lužnici a po druhém břehu řeky okolo kempu pod Svákovem zase zpět na plovárnu u Lužnice.

Posledním závodem běhu byla army trasa. Na tu se DSC_0248nakonec vydalo 166 běžců, první z nich odstartovali v 15:00. Běžci vyráželi na trasu ve 20-ti členných skupinách v tří minutových intervalech a čekala je stejná trasa jako loni o délce 6,5 km. Jen letos jsme přidali pár překážek a některé trochu ztížili. S proběhnutím pneumatik, potoka a řeky, přelezením sítě, vyběhnutím na val a válením pneumatik se běžci setkali už loni. Letos k tomu museli překonat ještě lanovou lávku a lanový most, strefit se do terče paintballovou pistolí a táhnout za sebou pneumatiku. Nově dostali dobroběžci i zátěž v podobě zatraceně těžkého pytle na překážce "Vyběhni schody", na oblíbené občerstvovačce je místo cvrčka čekal červík a při plazení pod provázkem se z některých běžců stali plavci, protože louku pod překážkou vydatně podmáčeli plánští dobrovolní hasiči. Dokázali to ale všichni a z čeho máme největší radost, že většina z nich dobíhala s úsměvem na tváři.

Na startovném za běh i pochod jsme získali 94 700 Kč, zbytek z celkového výtěžku ve výši 143 tisíc je z prodeje na místě (k dostání byla originální trika i multifunkční šátky Dobroběhu, výborná polévka a grilovaný hermelín, úspěch měla i Dobrostřelnice a tombola o let v balónu).

Už jsme to v souvislosti s Dobroběhem psali několikrát, pro nás jsou vítězi všichni, kdo s námi běželi pro dobrou věc. Přesto si na bednu pro vítěze mohli stoupnout jen někteří z nich, ať již v jednotlivých věkových kategoriích, v týmech či v absolutním pořadí běžců. Výsledky i časy běžců najdete na stránkách Dobroběhu.

Všechny fotografie dobrovolných fotografů, kteří nám zdarma věnovali svůj čas i um najdete rovněž na  stránkách běhu ve fotogalerii.

V neposlední řadě nám zbývá poděkovat. Komu? Všem, kdo se nějakým způsobem podíleli na přípravě úspěšné akce. 42. mechanizovaný prapor z Tábora a Rozběháme Česko jsme již zmínili, vzhledem k tomu, že bez jejich pomoci by žádný Dobroběh nebyl, rádi je zmíníme ještě jednou.

Všechny náklady na konání akce s nám podařilo uhradit z příspěvků sponzorů a partnerů. Celý výtěžek můžeme tedy použít na činnost našeho dobrovolnického centra. Hlavními finančními partnery druhého ročníku Dobroběhu byly firmy:

Na pořádání Dobroběhu rovněž přispěly firmy a instituce:

Významnou slevou na výrobu originálních multifunkčních šátků Dobroběhu nás podpořila firma Trioreklama.

Poukaz na let balonem pro dvě osoby pro vítěze tomboly poskytla firma Global Projekt.

Věcné ceny pro vítěze nám věnovali:

O pitný režim našich běžců se postaraly firmy:

Velké díky patří také všem našim dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří pomohli při pořádání závodů.

Ten největší ale patří všem dobroběžcům i dobrochodcům, kteří podpořili dobrou věc. Byli jste úžasní!