Rolnička má nový mikrobus

8. června 2017

Rolnička dostala nový mikrobus pro dopravu klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz byl Rolničce slavnostně předán ve středu 7. června v sídle Diakonie Rolnička v Soběslavi za účasti zástupců partnerů, kteří se na realizaci projektu Auta bez bariér podílejí - tedy ředitele obchodního domu Globus v Českých Budějovicích pana Lumíra Junga, pana Petra Svobody z firmy Ford a paní Indiry Bornové a Gabriely Švagrové z Konta Bariéry.

Rolnička má nový mikrobus
8. června 2017 - Rolnička má nový mikrobus

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní igelitové tašky je jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Společnost Globus navíc v roce 2016 slavila 20. výročí působení na českém trhu a z každého produktu označeného logem „20 let“ odvedla z prodejní ceny vybranou částku. Díky vzájemné spolupráci jezdí po celé republice již 67 automobilů s logy Globus a Konto Bariéry. Mikrobus pro Rolničku bude tedy již šedesátý osmý.

Diakonie Rolnička pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. Aby byly služby pro klienty dostupné, nabízí jim Rolnička službu dopravy do střediska a zpět domů. V současné době vlastní Rolnička tři vozy, které denně najedou více jak 600 km. Služby dopravy využívá 33 klientů.

Nový mikrobus nám umožní tuto potřebnou službu nabídnout více klientům. Již nyní máme 5 dalších zájemců o dopravu do střediska. Se třemi mikrobusy by se nám nepodařilo tuto potřebu naplnit.  Proto máme velkou radost, že od září 2017 budou díky podpoře Globusu a Konta Bariéry po jihočeských silnicích jezdit již čtyři rolničkové mikrobusy.

Děkujeme!

globus     Konto_Bariery_lg – kopie

Chci podpořit Diakonii Rolnička prostřednictvím Darujme.cz!