Rolnička si koledovala na Kampě

30. listopadu 2016

Rolnička si po roce opět koledovala na Kampě. A opět nám s tím nepomáhal nikdo jiný než dlouholetý přítel Rolničky Jaroslav Dušek. Jak to dopadlo?

Již deset let přijíždí Rolnička na začátku adventu do Prahy, aby se zde setkala se svými příznivci, trochu se předvedla a hlavně si trochu zakoledovala. Už šest nám k tomu vlídné přístřeší poskytuje Divadlo Kampa.

Letošní rok nebyl vyjímkou, takže se 25. listopadu v podvečer prostory divadla Kampa zaplnili nejen lidmi z Rolničky, ale i jejími dárci a kamarády, zkrátka lidmi, kteří chtěli Rolničku podpořit. Rolnička s sebou přivezla výrobky svých dílen, krásné obrazy a své herce.

Součástí večDSC_0032era totiž byla i světová premiéra rolničkovské adaptace divadelního představení Balada pro banditu a nutno podotknout, že to byla premiéra více než úspěšná. Pak ještě následovala netradiční taneční překvapení v podaní našich dobrovolníků a pod vedením Pavla Jareše, který využívá služeb našeho chráněného bydlení.

Druhá půlka večera byla věnována dražbě, kterou s vtipem a pohotovostí sobě vlastní vedl Jaroslav Dušek. Dražené věci si můžete prohlédnout v tomto článku. A jak to celé dopadlo? Skvěle. Všech deset položek dražby bylo vydraženo za krásných 66.400,- Kč, naše dílny prodali zboží za více jak 25 tisíc korun, prodali jsem obrazyDSC_0068 za téměř 11 tisíc korun a na vstupném jsme vybrali necelých 5 tisíc korun. Dohromady jsme si tedy z pražské Kampy odvezli přes 107 tisíc korun!

A proč jsme to celé dělali? Rolnička se rozhodla podpořit rodiny pečující o své blízké s postižením a nabídnout jim odlehčovací pobyty. Více o naší nové "odlehčovačce si přečtete zde. A právě na provozní náklady těchto pobytů použijeme výtěžek z dražby na Kampě.

Na závěr se samozřejmě sluší poděkovat, a to ze srdce:

DSC_0089Děkujeme všem z naší chráněné i sociálně terapeutické dílny, za krásné výrobky a obrazy do dražby, dobrovolníkům za taneční číslo a pomoc při organizaci, našim klientům a jejich paním učitelkám za mimořádný herecký výkon, všem návštěvníkům akce a dražitelům za nezapomenutelnou atmosféru a samozřejmě Divadlu Kampa a Jaroslavu Duškovi za to, že nás stále na Kampu zvou.

Chcete-li naši odlehčovačku podpořit i vy, stačí si vybrat způsob.

Děkujeme!

 

Chci podpořit Diakonii Rolnička prostřednictvím Darujme.cz!