Potřebuji dobrovolníka

Chcete najít svému malému nebo již dospělému dítěti kamarádku nebo kamaráda? Máte pocit, že Vaše dítě potřebuje pomoci a nevíte jak? Máte obavy pouštět své dítě ven bez dozoru, ale zároveň nemáte možnost trávit s ním společně všechna odpoledne? Jste člověk s postižením a potřebujete , aby vás při volnočasových aktivitách někdo doprovázel?

Pak zkuste využít služeb našeho dobrovolnického centra!

Co nabízí naše dobrovolnické centrum dětem i dospělým s postižením?

Možnost poznat svět mimo rodinu v doprovodu důvěryhodného člověka, dobrovolníka našeho programu. Příležitost naučit dítě, nebo dospělého s postižením samostatnosti. Když si bude s dobrovolníkem plánovat program schůzek, bude se učit držet slovo, přijít včas.

Kdo jsou dobrovolníci a jaká je jejich motivace?

Dobrovolníkům projektu „Kamarád pro volný čas“ je více než 15 let a procházejí výběrem a výcvikem pod vedením zkušeného týmu lektorů. Jak název napovídá, programu se dobrovolníci zúčastňují ve vlastním volném čase bez nároku na peněžitou odměnu. Jejich motivací je vztah k dětem, ochota pomoci jim, touha dozvědět se více o sobě, pocit užitečnosti i zážitek legrace a možnost vrátit se do dětství, či připravit se na vlastní rodičovství nebo povolání.

Jak probíhají schůzky se starším kamarádem či kamarádkou?

Hlavně tak, že se oba dohodnou. Respektována jsou Vaše přání týkající se místa a času schůzek, případně Vaše náměty na jejich náplň. Program se zaměřuje na dítě jako na jednotlivce, což umožňuje respektovat jeho zdravotní stav a záliby. Naši dobrovolníci jsou po celou dobu účasti v programu ve spojení, stejně jako rodiče, s odborným pracovníkem projektu „Kamarád pro volný čas“.

Chcete vědět víc? Kontaktujte nás:

Renata Štaubrová - koordinátorka dobrovolníků
tel: 777 327 382, e-mail: ZhoB5fed9bxjGKhg7gvm1Z29g