ODLEHČOVACÍ SLUŽBA ambulantní a terénní

Poslání

Posláním služby je pomoc a podpora pečujícím osobám, kterým chceme umožnit odlehčení i mimo provozní dobu ostatních sociálních služeb v naší organizaci. Služba je určena pečujícím osobám a jejich rodinám, kteří se starají o děti a dospělé s mentálním a kombinovaným postižením. Odlehčovací služba probíhá  v jejich přirozeném prostředí (terénní služba) nebo v prostředí organizace (ambulantní služba).  V průběhu služby usilujeme o to, aby ti, o něž je pečováno, trávili svůj čas smysluplně s přihlédnutím k jejich individuálním schopnostem.

Komu je služba určena?

Cílovou skupinou jsou pečující osoby a osoby s mentálním a kombinovaným postižením od 3 do 50 let.

Kde službu najdete?

Terénní služba probíhá přímo v přirozeném prostředí rodin, proškolení asistenti dojíždějí za klienty do jejich domácího prostředí.

Služba může být  poskytována ve městech: Bečice, Bechyně, Březnice, Černýšovice, Dírná, Dlouhá Lhota, Dobronice u Bechyně, Dráchov, Haškovcova Lhota, Hlavatce, Hodětín, Hodonice, Choustník, Chrbonín, Katov, Klenovice, Komárov, Košice, Krátošice, Libějice, Lom, Malšice, Mlýny, Myslkovice, Přehořov, Radětice, Rataje, Roudná, Řepeč, Skalice, Skopytce, Skrýchov u Malšic, Slapy, Soběslav, Stádlec, Sudoměřice u Bechyně, Třebějice, Vesce, Vlastiboř, Vlčeves, Záhoří, Zvěrotice, Želeč.

Ambulantní služba probíhá v bezbariérové budově obklopené zahradou. K dispozici je denní místnost, kuchyně s jídelnou, tělocvična a sociální zařízení. Lze využít i prostory zahrady s dětským hřištěm.
Adresa: Mrázkova 700, Soběslav 392 01

Provozní doba

terénní služba: 7:00 – 22:00 (v případě mimořádné situace i po 22:00 hodině)
ambulantní:  po - pá 16:00 – 19:00

Veřejný závazek - odlehčovací služba terénní a ambulantní
Smlouva o poskytnutí služby sociální péče

Chcete vědět více?

Pro bližší informace, žádost o službu či uzavření smlouvy kontaktujte:
BC. Lenka Maťhová - vedoucí OS ambulantní a terénní
tel: 737 678 436, e-mail: os-team@rolnicka.cz

Provoz odlehčovací služby ambulantní a terénní je v letech 2020 - 2022 hrazen z prostředků Evropského sociálního fondu z Operačního programu Zaměstnanost v rámci podpořeného projektu "Podpora rodin pečujících o děti a dospělé s postižením" (reg. č.: CZ.03.265/0.0/0.0/16_047/0015706).

OPZ_barevne                                                                               logo MAS LUžnice