Sociálně terapeutická dílna

Aktuální informace:

Vzhledem k náhlé a mimořádné situaci bude provoz STD do pondělí 2. listopadu omezen. Pobočka STD v Bezděkově ulici v Soběslavi bude do tohota data uzavřena, táborská pobočka ve Světlogorské ulici zůstává nadále otevřena. Provoz soběsavské pobočky STD bude obnoven ve středu 3. listopadu. Pro více informací kontaktujte vedoucí STD Mgr. Gabrielu Svitákovou - tel: 734 265 166, e-mail: std@rolnicka.cz.


Poslání

Sociálně terapeutická dílna podporuje dospělé lidi se zdravotním postižením v rozvoji pracovních a sociálních dovedností tak, aby mohli zvýšit své šance při uplatnění na trhu práce a zařadit se do běžného života. Zaměřujeme se na individuální přístup, kterým motivujeme, podporujeme a rozvíjíme jejich samostatnost.

Komu je služba určena?

Dospělým lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením ve věku od 18 do 64 let.

Kde službu najdete?

STD  sídlí v centru Soběslavi v Bezděkově ulici a v Táboře na Sídlišti nad Lužnicí ve Světlogorské ulici (budova bývalé 8. ZŠ).

Co služba nabízí?

STD nabízí lidem s mentálním a kombinovaným postižením možnost rozvíjet své manuální i sociální dovednosti. STD je pro mnohé naše klienty mezistupněm mezi praktickou školou a nástupem do zaměstnání, protože nabízí uživatelům služby možnost ověřit si, zda jsou schopni zvládnout nároky zaměstnavatele na chráněném či otevřeném trhu práce či zda se budou lépe cítit v prostředí sociálních služeb.

Praktický výcvik je zaměřen na práci se dřevem, textilem či keramikou, ale i na práci na zahradě, třídění odpadů, balení a expedici výrobků či práci s počítačem. Rukodělné výrobky STD lze zakoupit v našem Obchodu dobré vůle ve Střelnické ulici.

Program STD zaměřuje i na dodržování pravidel chování v pracovním kolektivu, zásady bezpečnosti práce a rozvíjení odpovědnosti za odvedenou práci.

Úplné znění veřejného závazku Sociálně terapeutické dílny najdete v tomto dokumentu -  Veřejný závazek - STD.pdf.

Provozní doba:

po - pá 7:30 - 15:30

Služba STD je registrovaná sociální služba a je poskytována bez úplaty.

Chcete vědět více?

Pro bližší informace, žádost o službu či uzavření smlouvy kontaktujte:
Mgr. Gabriela Svitáková - vedoucí STD
tel: 734 265 166, e-mail: %mqjGKhg7gvm1Z29g

 

Sociálně terapeutická dílna je od svého vzniku podporována z Individuálního projektu - Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ)  - více informací naleznete v kapitole Podpořené projekty.

OPZ_barevne