Sociálně terapeutická dílna

Poslání

Sociálně terapeutická dílna podporuje dospělé lidi se zdravotním postižením v rozvoji pracovních a sociálních dovedností tak, aby mohli zvýšit své šance při uplatnění na trhu práce a zařadit se do běžného života. Zaměřujeme se na individuální přístup, kterým motivujeme, podporujeme a rozvíjíme jejich samostatnost.

Komu je služba určena?

Dospělým lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením ve věku od 18 do 64 let.

Kde službu najdete?

STD  sídlí v centru Soběslavi v Bezděkově ulici a v Táboře na Sídlišti nad Lužnicí ve Světlogorské ulici (budova bývalé 8. ZŠ).

Co služba nabízí?

STD nabízí lidem s mentálním a kombinovaným postižením možnost rozvíjet své manuální i sociální dovednosti. STD je pro mnohé naše klienty mezistupněm mezi praktickou školou a nástupem do zaměstnání, protože nabízí uživatelům služby možnost ověřit si, zda jsou schopni zvládnout nároky zaměstnavatele na chráněném či otevřeném trhu práce či zda se budou lépe cítit v prostředí sociálních služeb.

Praktický výcvik je zaměřen na práci se dřevem, textilem či keramikou, ale i na práci na zahradě, třídění odpadů, balení a expedici výrobků či práci s počítačem. Rukodělné výrobky STD lze zakoupit v našem Obchodu dobré vůle ve Střelnické ulici.

Program STD zaměřuje i na dodržování pravidel chování v pracovním kolektivu, zásady bezpečnosti práce a rozvíjení odpovědnosti za odvedenou práci.

Úplné znění veřejného závazku Sociálně terapeutické dílny najdete v tomto dokumentu -  Veřejný závazek - STD.pdf.

Provozní doba:

po - pá 7:30 - 15:30

Služba STD je registrovaná sociální služba a je poskytována bez úplaty.
 Smlouva o poskytování sociální služby

Chcete vědět více?

Pro bližší informace, žádost o službu či uzavření smlouvy kontaktujte:
Mgr. Štěpánka Pavlíčková - vedoucí STD
tel: 734 265 166, e-mail: %mqjGKhg7gvm1Z29g

 

Sociálně terapeutická dílna je finacována z projektu Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji VI, který je spolufinancován Evropskou unií. 

OPZ_barevne