Chráněné bydlení cestuje kolem světa

23. března 2023

Obyvatelé chráněného bydlení se vydali na cestu kolem světa. A to přitom ani neopustili svůj byt. Po celý rok se budou seznamovat s různými zěměmi naší planety, s jejich zvyklostmi, kulturou a jídlem. Cestujte společně s nimi. 

Chráněné bydlení cestuje kolem světa
23. března 2023 - Chráněné bydlení cestuje kolem světa

Mexiko

Jako svou první zastávku si vybrali vzdálené Mexiko. Celý víkend vařili Mexická jídla, povídali si o Mexiku, jeho celebritách, pouštěli si film "Coco", poslouchali národní Mexickou hudbu a tvořili krásné kaktusy. Také ochutnali Mexické pivo s limetkou a agáve! Moc si to užili a už plánují další výpravu. 

Francie

Další zemí, kam se klienti chráněného bydlení v Soběslavi vydali, byla Francie. Cestovali prstem po mapě, povídali si o významných památkách této země, o zvycích a o věcech, které jste možná o Francii nevěděli ani vy. Třeba, že ve Francii nemohou supermarkety vyhazovat potraviny do kontejnerů! Posílají je do organizací, které je přerozdělí potřebným lidem. To je potěšilo a tak zkusili uvařit typické francouzské pokrmy jako quiche, ratatouille nebo fransouzskou cibulačku. Také vyráběli makronky. Všichni asistenti se nechali v pondělí nachytat a když chtěli ochutnat, tak zjistili, že sladké dobroty jsou vyrobené z fima. Micméně výzdoba je to krásná. Fotky z putování po Francii jsou přidané do fotogalerii pod tímto článkem. 

Velká Británie

Tentokrát naše cesta směřovala, tam kde se něco děje. Byli jsme pomyslně přítomni na korunovaci Karla III ve Velké Británii a pokusili jsme se na tuto slavnostní událost také něco uvařit a vyrobit. Ochutnali jsem klasickou anglickou snídani, večer jsme to rozjeli u cideru a fish and chips. Kromě korunovace a povídání o královské rodině jsme objevili pár zajímavostí, které by vás asi ani ve snu nenapadli. Víte například, že ve Spojeném království je legální, aby děti nad 5 let pily alkohol doma nebo v jiných soukromých prostorech? Také je v Londýně nezákonné zemřít uvnitř budovy Parlamentu. A představte si, že průměrná britská žena vyzkouší za svůj život více než 150 různých účesů! Byli jsme z toho tak rozjaření, že jsme si museli dát náš výborný banoffee pie. V neděli odpoledne jsme, po vzoru porcelánu ke korunovaci, pomalovali čajový servis. Tato cesta byla opravdu slavnostní a už teď vám můžeme slíbit, že se příště vypravíme přímo k moři za doprovodu slavné hudební skupiny ABBA. Hádejte a těšte se.

Kam se asi vypraví příště? To se dozvíte v tomto článku a na našich sociálních sítích.