Dobroběžci pomohli Rolničce získat 102 tisíc

24. září 2021

V roce 2020 porazil Dobroběh koronavirus. Přiznáváme, že organizace Dobroběhu v roce 2021 jsme se trochu obávali. Přijdou po roce, kdy se skoro žádné akce pro veřejnost konat nemohli, lidé? Naši dobroběžci nás v tom ale ani tentokrát nenechali. Ano, účast na Dobroběhu byla menší než v roce 2019, i tak ale pro dobrou věc běželo, šlo nebo se i plazilo blátem 316 dětí i dospělých. Díky nim jsme získali 102 tisíc na podporu našeho dobrovolnické centra.

Dobrobežci pomohli Rolničce získat 102 tisíc
24. září 2021 - Dobroběžci pomohli Rolničce získat 102 tisíc

Letošní Dobroběh se konal v sobotu 18. září a stejně jako v minulých letech i tento rok všechny trasy startovaly v kempu TJ Spartak Soběslav u řeky Lužnice. I letos nám s konání Dobroběhu pomáhali vojáci ze 42. mechanizovaného praporu Svatováclavského z Tábora a Rozběháme Česko.

Letos poprvé nám úplně nepřálo počasí. Ráno pršelo, což se pravděpodobně odrazilo i na počtu dětí, které se zúčastnili dětských závodů. Jako první se na start postavily děti do 6 let na klasické trati a po nich i jejich starší kamarádi v dalších věkových kategoriích. Ti menší musely uběhnout 400 m, na děti od 10 let výše čekala trasa o délce 800 m.

V 11 hodin odstartovaly děti ve čtveřicích na trasu dětského army běhu. Kromě trasy dlouhé 500 m musely překonat i 5 překážek (plazit se, proběhnout pneumatiky, trefit se paintbalkou, převalit pneumatiku a tahat pneumatiku).

Jednu hodinu po poledni odstartoval i klasický běh na trase 6,7 km. Na jeho start se postavilo 66 běžců, 46 jednotlivců a 5 týmů. Nejrychlejší z běžců do cíle dorazil za necelých 27 minut.

Na army trasu o délce 6,5 km se v několika startovních vlnách postupně vydalo 101 běžců, 65 jednotlivců a 9 týmů. Na trase je čekalo 13 překážek a po jejich překonání rozhodně nebyli ani sušší ani čistí. Přesto naprostá většina z nich dobíhala do cíle s úsměvem na tváři. Ten nejrychlejší to zvládl za necelých 34 minut.

Na bedbu se sice nepostavili všichni, pro nás jsou ale vítězi všichni, kdo se nezalekli proti covidových opatření a i letos běželi pro dobrou věc. Pro ty, koho zajímá, v jakém čase trasu zdolali, jsou výsledky uveřjněny zde. Průběh celého dne zachytili naši dobrovolní fotografové, kterým tímto patří velký dík za jejich čas, um i poskytnutí fotek. Všechny fotogalerie najdete zde.

V průběhu celého dopoledne se navíc na dvě pěší trasy vydalo celkem 101 chodců. Na výběr měli mezi 8,5 km dlouhou trasou přes Čeraz a Mokrou nebo 15,5 km dlouhou trasu po krásách Soběslavi a jejího okolí. Tu delší nám pomohl vymyslet Michal Petrů. Po návratu do kempu a předložení otisků razítek z trasy, které prokázali, že trasu prošli, dostali účastníci pěší trasy pamětní placku.

Ani letos bychom nebyli schopni Dobroběh upořádat bez podpory mnoha partnerů, přátel a dobrovolníků, kteří nás podpořili finančně, věcným darem, službou či věnováním svého času. Konkrétně to byli:

Finančně pořádání Dobroběhu podpořili tyto firmy a instituce:

Ceny pro vítěze věnovaly:

Občerstvení pro naše dobrovolníky i závodníky jsme mohli zajistit díky podpoře:

Přímy přenos ze dvou překážek na army trase technicky zajistila firma Airview, datové SIM nutné k přenosu věnoval T-mobile.

Celý den nám s organizací pomáhali:

Všem partnerům, dobroběžcům, dobrochodcům i dobrovolníkům patří náš velký díky. Bez vás bychom to nedokázali.

Těšíme se s vámi na viděnou na startu Dobroběhu 2022.