Indiánské léto u Slavonic – třída IV.D

19. června 2017

Naše třída se tentokrát vypravila na školu v přírodě do Bejčkova mlýna u Slavonic. Po příjezdu na místo jsme se ocitli uprostřed krásné přírody České Kanady, obklopeni lesy, rybníky, loukami a zvířaty z domácí farmy.

Náš program byl inspirován životem indiánů. Během pobytu si děti vyrobily indiánské čelenky, amulety, náhrdelníky, náušnice a jiné šperky. Kromě toho si každý odvezl domů lapač snů vytvořený podle vlastní fantazie. Velmi zábavnou činností bylo střílení šípů z luku na slaměný terč či indiánský tanec kolem ohně, který probíhal v rytmu šamanského bubnování.

Indiánské léto u Slavonic – třída IV.D
19. června 2017 - Indiánské léto u Slavonic – třída IV.D

marizIndiánský program jsme doplnili i dalšími akcemi. Moc milá majitelka penzionu paní Odutová nás vzala na dopolední krmení zvířat v mini zoo. Děti si tak užily blízký kontakt s ovečkami, kozami, oslíky, kachnami, slepicemi, pštrosem, bažanty, pávy, krůtami, morčaty, králíky, prasátkem… Také jsme si vyšli na výlet do nedalekých Slavonic, kde si děti v keramické dílně Maříž namalovaly talířek. Po tomto výkonu jsme si v cukrárně na náměstí pochutnali na vynikající zmrzlině. Další zajímavostí v okolí mlýna, kterou jsme navštívili, bylo muzeum samorostů. Zahradou i hájenkou plnou zajímavých exponátů nás provedl pan Tůma, který se tomuto koníčku věnuje již přes 40 let. Navštívili jsme i bunkry v lese, které jsou součástí vojenského pevnostního areálu. Prošli jsme i část turistické trasy pro děti „Cesta pohádkovým lesem“. Hodně času jsme trávili v okolní přírodě mlýna.

Velký dík patří také skvělému kuchaři, který se staral o to, aby nám chutnalo. Celkově se nám pobyt moc vydařil a těšíme se na další třídní akci.

Zapsala: Mgr. Zdeňka Pechačová