Máme velikou radost! Proč?

10. května 2017

Protože jsme v  týdnu od 24. do 28. dubna uspořádali již 16. ročník pouliční veřejné sbírky Rolničkové dny. Ačkoli počasí pouličním sbírkám vyloženě nepřálo, výsledek sbírky je velmi příznivý. Do zapečetěných kasiček přispěli obyvatelé 11 měst Jihočeského kraje částkou 193 653 Kč, což je čtvrtý nejúspěšnější výsledek sbírky od jejího prvního ročníku. A také je to necelá třetina částky potřebné na zakoupení nového mikrobusu.

Jak dopadly Rolničkové dny 2017?
10. května 2017 - Máme velikou radost! Proč?

Rolnička v současné době vlastní 3 mikrobusy, které každý den najezdí více jak 600 km, aby svezly klienty z jejich domovů do střediska a zase domů. Díky službě dopravy jsou naše služby dostupné těm, kdo je nejvíce potřebují.  Vzhledem k velké vytíženosti vozů víme, že během 1 – 2 let budeme muset jeden z nich nahradit za nový, aby služba zůstala zachována.  Díky Rolničkovým dnům máme již téměř třetinu potřebné částky. K této částce budeme postupně přidávat další dary a výtěžky benefičních akcí a věříme, že příští rok po Rolničkových dnech 2018 již budeme vybírat nový mikrobus.

A jak dopadla sbírka v jednotlivých městech?P1010138

Bechyně – 9 033 Kč
Veselí nad Lužnicí – 12 109 Kč
Sezimovo Ústí -  6 706 Kč
Planá nad Lužnicí – 2 485 Kč
Kardašova Řečice – 8 318 Kč
Tábor - 46 357 Kč
České Budějovice – 41 621 Kč
Jindřichův Hradec -  21 599 Kč
Soběslav – 18 471 Kč
Chýnov – 9 561 Kč
Třeboň – 17 393 Kč

Veřejná sbírka Rolničkové dny je jednou z benefičních aktivit, díky nimž se Diakonie Rolnička může dále rozvíjet a poskytovat své služby v rozsahu a kvalitě, které považuje za potřebné. Od roku 2002, kdy byl první ročník sbírky, nám obyvatelé Jihočeského kraje do zapečetěných kasiček přispěli částkou 2 820 299 Kč. I díky této částce jsme v uplynulých letech mohli mnohé dokázat  - dokončit rekonstrukci Domu pro dospělé klienty, otevřít novou pobočku v Táboře, koupit byt pro službu chráněného bydlení, otevřít první Obchod dobré vůle, začít poskytovat odlehčovací pobyty…

RD - Planá nad LužnicíVýsledek letošního ročníku sbírky je pro nás důkazem, že Rolnička má v Jihočeském kraji mnoho příznivců. Velmi si podpory všech svých dárců vážíme. Zavazuje nás k tomu, abychom i nadále plnili naše poslání, kterým je všestranná podpora dětí i dospělých s mentálním a kombinovaným postižení.

Náš velký dík patří i všem spolupracujícím středním školám a hlavně jejich studentům i dobrovolníkům, kteří statečně a počasí navzdory vybrali do našich kasiček více jak 190 tisíc Kč. Jedná se o studenty a dobrovolníky z:

Obchodní akademie, Tábor
Střední zemědělské školy, Tábor
Střední zdravotnické školy, Tábor
Biskupského gymnázia, České Budějovice
Střední zdravotnické školy, České Budějovice
Střední školy obchodu, služeb a podnikání, České Budějovice
Zdravotně sociální fakulty, České Budějovice
SOŠ ekologické a potravinářské, Veselí nad Lužnicí
Gymnázia Třeboň
VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí
Zakladní školy Kardašova Řečice
Fakulty managementu VŠE, Jindřichův Hradec
Střední zdravotnické školy, Jindřichův Hradec
Základní školy Chýnov
Střední umělecko průmyslové školy, Bechyně
Farního sboru ČCE, Jindřichův Hradec
3. skautského oddílu Bílý měsíc, Sezimovo Ústí
9. křesťanského dívčího oddílu Modřinky, Tábor
a našeho Dobrovolnického centra.

A děkujeme také samozřejmě všem, kdo do našich kasiček přispěli.

DĚKUJEME!