Rolnička si opět koleduje na Kampě!

2. listopadu 2018

Po roce opět Rolnička míří do pražského Divadla Kampa, aby si tam na začátku adventu s milou pomocí Jaroslava Duška vykoledovala od svých příznivců peníze na závěsný zvedací systém pro imobilní klienty do odlehčovací služby. Na Kampě se s námi potkáte v pátek 30. listopadu od 18:00 hod.

Rolnička si opět koleduje na Kampě
2. listopadu 2018 - Rolnička si opět koleduje na Kampě!

Benefiční večer tradičně zahájíme premiérou divadelního představení, které secvičili klienti Diakonie Rolnička pod vedením Mariky Komma Janovské, Veroniky Absolonové a Olgy Kutilové. Letošní představení nese název Vlasy.

Druhou část večera tradičně vyplní benefiční dražba 12 výjimečných výrobků, které vznikly pod šikovnýma rukama lidí z chráněné a sociálně terapeutické dílny Rolničky. Letos můžete přihazovat na tyto předměty:

vločkaVločka - vyvolávací cena 200 Kč

K dokonalým Vánocům patří křehká krása sněhových vloček. I kdyby nás letos opět čekaly Vánoce na blátě, s korálkovou vločkou z naší chráněné dílny na stromečku bude kouzlo Vánoc zachráněno. Průměr vločky je 18 cm.

 

křížalyKřížaly - vyvolávací cena 300 Kč

Stýská se vám po létě? Kupte si 3,5 l vůní a chutí léta. Jablečné křížaly pro vás nakrájela a nasušila naše sociálně terapeutická dílna. 

 

majákMaják - vyvolávací cena 400 Kč

Čtyřiceticentimetrový maják z naší chráněné dílny vám asi neukáže správný směr, správný čas vám řekne ale zaručeně. Hodiny jsou vyřezány z lipového dřeva, namalovány akrylovými barvami a opatřeny hodinovým strojkem na tužkovou baterii.

 

talířVánoční talíř - vyvolávací cena 400 Kč

Vánoční cukroví vyskládané na talíři z naší keramické dílny vám bude chutnat dvojnásob. Talíř má rozměry 27 x 27 cm, dobrý pocit, že jeho koupí přispějete na dobrou věc, se změřit nedá:).

 

dělniceDělnice Růža - vyvolávací cena 500 Kč

Bojujete občas s leností? Kupte si naši dělnici Růžu a ona Vám ji pomůže překonat. Není totiž na světě pilnějšího tvora, než je včelí dělnice. Ta z rolničkovských dílen vyrostla do výšky 40 cm a práce se rozhodně nebojí.

 

trubecTrubec Narcis - vyvolávací cena 500 Kč

Osud trubců se Vám může zdát být krutý. Jakmile totiž splní svůj úkol a nová generace včelstva je zajištěna, vyženou je dělnice z úlu. Trubce Narcise však taková situace nemůže překvapit. Pro jistotu má totiž stále sbalený kufřík.

 

královnaMatka Levandýna - vyvolávací cena 500 Kč

Královna může být v úlu jenom jedna. Z toho rolničkovského k vám vylétla Levandýna a rozhodně to u vás doma vezme pevně do rukou. Má sice jen 40 cm, ale odmlouvání rozhodně nestrpí.

 

Bytost - Zbyněk ZenklBytost - vyřezal a namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 1 000 Kč

Zbyňkův vesmír je plný podivuhodných bytostí. O jednu z nich by se s vámi rád podělil. Vyřezal ji z lipového dřeva a namaloval akrylovými barvami. Rozměry řezby jsou 50 x 18 cm

Mahadeva - Lucie MarkováBajadéra  - namalovala Lucie Marková - vyvolávací cena 2 000 Kč

Kdybyste to náhodou nevěděli, tak bajadéra je indická tanečnice. Tuto namalovala Lucka Marková akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 67 x 50 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

 

Nevěsta - Iva KokrmentováNevěsta - namalovala Iva Kokrmentová - vyvolávací cena 2 000 Kč

Svatební den byl pro nevěstu posledním dnem, kdy mohla na své hlavě mít krásný květinový věnec. O půlnoci jí byl odebrán a dostala čepec vdané ženy. Možná i proto je Ivina nevěsta na obraze trochu smutná. Iva ji namalovala akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 60 x 40 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

 

Amazonie - Lucie MarkováAmazonie - namalovala Lucie Marková - vyvolávací cena 2 000 Kč

Představte si, že vyrůstáte v amazonském deštném pralese, vaším nejlepším kamarádem je opička malpa plačtivá a  celý den si hrajete v korunách palem. Že to není skutečnost? Nechte se tedy aspoň inspirovat Lucčinou malbou jednoho takového šťastlivce. Je namalován akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 50 x 45 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

Haka - Zbyněk ZenklHaka - namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 2 000 Kč

Haka je maorský hromadný tanec, který tancovali bojovníci před bitvou. Jednoho takového bojovníka zachytil Zbyněk Zenkl a máte-li pro strach uděláno, může být váš. Je namalován akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 60 x 40 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

Máte vybráno? Pokud ne, nezoufejte, k prodeji s sebou přivezeme i další krásné výrobky našich dílen. Přijďte podpořit dobrou věc, dražit nebo jen strávit příjemný večer s Rolničkou
a Jaroslavem Duškem.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu však doporučujeme rezervovat si místa k sezení
na tel: 733 127 041 nebo mailu:
1nAn8Z~k4gtjGKhg7gvm1Z29g.

Děkujeme Divadlu Kampa, že nám již osm let poskytuje vlídné přístřeší a zázemí pro naši benefici a Jaroslavu Duškovi, bez něhož by večer na Kampě prostě nebyl ono!

Přijďte se přesvědčit i vy!