Koledujeme si na Kampě

5. listopadu 2019

Po roce opět Rolnička míří do pražského Divadla Kampa, aby si tam na začátku adventu s milou pomocí Jaroslava Duška vykoledovala od svých příznivců peníze na rekonstrukci nových prostor pro naše sociální služby v Táboře. Na Kampě se s námi potkáte v pátek 29. listopadu od 18:00 hod.

Koledujeme si na Kampě
5. listopadu 2019 - Koledujeme si na Kampě

Benefiční večer tradičně zahájíme premiérou divadelního představení, které secvičili klienti Diakonie Rolnička pod vedením Mariky Komma Janovské, Veroniky Absolonové a Olgy Mišunové. Letos Vám předvedeme rolničkovskou adaptaci představení "Adéla ještě nevečeřela".

Druhou část večera tradičně vyplní benefiční dražba 12 výjimečných předmětů, které vznikly pod šikovnýma rukama lidí z Rolničky nebo nám byly darovány. Letos můžete přihazovat na tyto předměty:

vánoční ozdobyVánoční koule naší paní účetní - vyvolávací cena 300 Kč

Nejen v dílnách, ale i v kancelářích Rolničky pracují tvořiví a šikovní lidé. Vánoční koule pro Vás vyrobila ekonomka Rolničky Marcela Vejdová a pokud si je vydražíte, mohou letos o Vánocích zdobit Váš stromeček. Po Vánocích je můžete uložit do stylového látkového obalu. Ozdoby mají v průměru cca 8 cm, látkové pouzdro má rozměry 16 x 16 x 8 cm.

 

Masážní strojek z dob tatíčka Masaryka - vyvolávací cena 300 Kčmasážní strojek

Další dražený předmět je vlastně starožitnost, protože si s ním mohl své ztuhlé svaly masírovat klidně i tatíček Masaryk. Masážní váleček, který nám daroval neznámý dárce do našeho Obchodu dobré vůle, pochází z roku 1920 a teď může s bolavými zády pomáhat i Vám. Váleček měří cca 40 cm.

levandulový polštářekPolštářek s vůní Provence - vyvolávací cena - 300 Kč

Malý kousek Provence do Vašich domovů přinese voňavý polštářek, který s něhou a poetikou sobě vlastní vyšila Martina Baloghová. Polštářek má rozměry 20 x 20 cm a vůni mu dává levandule z Francie. Může provonět i Váš šatník.

 

Kouzelný hrnec od Kočků - vyvolávací cena 500 Kčhrnečku vař

Další kousek do naší dražby nám byl darován Keramikou u Kočků. Je to keramický hrnec a my věříme, že je kouzelný. Pokud si jej koupíte, můžete zkusit třeba známé "Hrnečku, vař", jenom dávejte pozor, aby Vám kaše nepřetekla. Průměr hrnce je cca 20 cm.

 

poličkaFelixova polička - vyvolávací cena 500 Kč

Dřevěnou poličku z naší chráněné dílny zdobí malůvka kocoura Felixe, který Vám spolehlivě pohlídá všechno, co si na poličku položíte. Velikost poličky je 35 x 35 cm.

 

Židle do sednice - vyvolávací cena 800 Kčžidle

Tahle židle je jako dělaná pro sednici na venkovské chalupě. Nemáte chalupu na venkově. Nevadí, naše židle vnese trochu venkova i do paneláku. Židli zachránili a namalovali v naší sociálně terapeutické dílně a teď může udělat radost i Vám.

divadélkoPimprlové divadélko - vyvolávací cena 800 Kč

Slovo pimprle pochází z němčiny a znamená figurku představující nějakou bytost. V našem divadélku jsou pimprlata tři - Kašpárek, princezna a čert a všichni se narodili v naší sociálně terapeutické dílně. Divadélko má rozměry 50 x 40 cm.

 

Bílý král - namalovala Iva Kokrmentová - vyvolávací cena 2 000 KčBílý král - Iva Kokrmentová 50 x 50

Lev je bezesporu králem všech zvířat. Ten, kterého namalovala Iva Kokrmentová je navíc celý bílý. Iva ho namalovala akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 50 x 50 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

Perla - Zbyněk Zenkl 70 x 45Perla - namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 2 000 Kč

Jaká bytost drží na obraze od Zbyňka Zenkla perlu, ví asi jenom Zbyněk Zenkl sám. Namaloval ji akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 70 x 45 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

Láska za úplňku - namalovala Iva Kokrmentová - vyvolávací cena 2 000 KčLáska za úplňku - Iva Kokrmentová 40 x 55

Koňské milostné dostaveníčko za svitu luny zachytila na svém druhém obraze Iva Kokrmentová. Namalovala ho akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 40 x 55 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

Zlatovláska - Dáša Pejšová 60 x 40Zlatovláska - namalovala Dagmar Pejšová - vyvolávací cena 2 000 Kč

Krásku s uhrančivým pohledem a zlatými vlasy namalovala Dáša Pejšová. Udělala to akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 40 x 60 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

Kapitán - Zbyněk Zenkl 40 x 55Kapitán - namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 2 000 Kč

Portrét protřelého mořského vlka je druhým dílem Zbyňka Zenkla v této dražbě. Namaloval ho akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 67 x 50 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

Máte vybráno? Pokud ne, nezoufejte, k prodeji s sebou přivezeme i další krásné výrobky našich dílen. Přijďte podpořit dobrou věc, dražit nebo jen strávit příjemný večer s Rolničkou a Jaroslavem Duškem.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu však doporučujeme rezervovat si místa k sezení na tel: 733 127 041 nebo mailu: 1nAn8Z~k4gtjGKhg7gvm1Z29g.

Děkujeme Divadlu Kampa, že nám již devět let poskytuje vlídné přístřeší a zázemí pro naši benefici a Jaroslavu Duškovi, bez něhož by večer na Kampě prostě nebyl ono!

Přijďte se přesvědčit i Vy!