Letní tábor 2019

6. září 2019

Přímo do srdce Afriky se dostali účastníci letního tábora pro děti a mladé lidi s postižením z Rolničky a jejich dobrovolníků, který měl letos právě takové exotické téma. Již tradičně se tento pobyt konal poslední týden v srpnu v kempu Svákov u Soběslavi. Celý tento týden se mohl uspořádat díky všem sponzorům, návštěvníkům festivalu Dobrovol a účastníkům běžeckého závodu Dobroběh.

10

Celým týdnem účastníky provázeli afričtí obyvatelé a cestovatel, kteří všechny seznamovali s programem a s tím, jak to v Africe chodí. Všichni táborníci byli rozděleni do týmu s divokými názvy jako Krutořízní tygři nebo Ananas v plamenech. V expedičním duchu se nesly aktivity prakticky každý den, jako například různé hry s cílem najít a chytit zvířata žijící v africké divočině, noční výprava za šamanem, africké bubnování a vyrábění dalekohledů a misek z kokosu. Zároveň však byl, jako každý rok, připraven další program, který sice neměl se zastřešujícím tématem tolik společného, avšak pro všechny byl velkým zpestřením a zážitkem – navštívili nás dobrovolní hasiči z Plané nad Lužnicí, opékaly se buřty a zpívalo se u ohně, navštívili nás táborští lukostřelci a již tradičně se v pátek uspořádala závěrečná párty s živou kapelou, na které se tančilo a zpívalo až do tmy.

Skvělou atmosféru tábora dokreslovalo krásné počasí, které bylo mimořádně teplé, a tak jsme se celý týden mohli koupat a také jezdit na raftu.

Letošní tábor byl plný Afriky, úsměvů, zvířat, hudby a cestování. Na závěr je potřeba snad ještě zopakovat pozdrav, kterým jsme se celý týden vítali a zdravili – JAMBO!

Letní tábor 2019
6. září 2019 - Letní tábor 2019