Máme na nový mikrobus!

2. května 2018

Všechny kasičky, se kterými bylo vybíráno v 11 městech Jihočeského kraje v rámci 17. ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny, jsou rozpečetěné, peníze jsou spočítány a my máme velkou radost, že můžeme napsat, že nám lidé na nový mikrobus přispěli částkou 192 059 Kč. Což znamená, že v září letošního roku můžeme vyjet novým mikrobusem, na jehož koupi je výtěžek letošní sbírky určen.

Máme na nový mikrobus!
2. května 2018 - Máme na nový mikrobus!

Rolnička oslaví letos své 25. narozeniny a jako dárek k nim si přála právě nový mikrobus pro svou službu dopravy. Služeb Rolničky využívá téměř 120 dětí a dospělých s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Aby byly naše služby dostupné všem, kdo je potřebují, provozujeme službu dopravy. Vlastníme 4 mikrobusy, každý z nich najede denně více jak 200 km při ranním a odpoledním svozu našich klientů. A právě velká vytíženost vozů je důvodem, proč jeden z vozů potřebujeme letos vyměnit. Díky letošnímu ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny jsme získali necelou třetinu potřebné částky, která nám chyběla k tomu, abychom mikrobus mohli koupit.

Děkujeme obyvatelům všech 11 Jihočeských měst, kde se sbírka ve dnech 20. - 27. dubna konala. V jednotlivých městech nám lidé přispěli těmito částkami:

Chýnov - 13 943 Kč planá 1
Bechyně - 7 448 Kč
Jindřichův Hradec - 13 312 Kč
Tábor - 36 789 Kč
České Budějovice - 52 569 Kč
Veselí nad Lužnicí - 12 738 Kč
Planá nad Lužnicí - 5 557 Kč
Soběslav - 15 232 Kč
Třeboň - 13 783 Kč
Kardašova Řečice - 11 843 Kč
Sezimovo Ústí - 8 845 Kč

Ještě jednou děkujeme, dali jste nám ten nejkrásnější dárek k našim 25. narozeninám, jaký jsme si mohli přát. Výsledek 17. ročníku sbírky je pro nás důkazem, že žádný dar není malý a že i příspěvek ve výši 30 Kč má smysl.

Náš velký dík patří i všem mladým lidem, kteří si v minulém týdnu na sebe oblékli žlutá trika a vyrazili do ulic se zapečetěnými pokladničkami, aby pro nás na nový mikrobus vybírali. Jednalo se převážně o studentky a studenty ze středních škol, ale také o žáky základních škol a skautky a skauty ze:

Základní školy Chýnov
Střední umělecko průmyslové školy Bechyně
Střední zdravotnické školy Jindřichův Hradec
Obchodní akademie Tábor
Střední zdravotnické školy Tábor
Střední zemědělské školy Tábor
Biskupského gymnázia České Budějovice
Střední zdravotnické školy České Budějovice
Střední školy obchodní České Budějovice
Zdravotně sociální fakulty JU České Budějovice
SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí
Gymnázia Soběslav
Gymnázia Třeboň
Základní školy Kardašova Řečice
VOŠ, SŠ a COP Sezimovo Ústí
3. skautského oddílu Bílý měsíc, Sezimovo Ústí
a dobrovolnice našeho dobrovonického centra

Byli jste skvělí, bez Vás bychom to nedokázali!