Můžeme na výlet na kole

18. srpna 2020

Díky firmě DajSport s. r. o. a organizaci Running with those who can't a sbírce Dar s velkým D Diakonie ČCE mohou i naši imobilní klienti se svými blízkými vyjet na výlet na kole. RWTHC nám darovala speciální vozík za kolo, který uveze i dospělého člověka s tělesným postižením, ze sbírky Dar s velkým D jsme získali peníze na jedno elektrokolo a firma Dajsport nám za cenu jednoho kola dala elektrokola dvě.

Můžeme na výlet na kole
18. srpna 2020 - Můžeme na výlet na kole

Kola půjčujeme rodičům spolu s benecyklem. Rodinám to umožní vyrazit na všichni společně na výlet na kole. Kola používají i naši asisteni při poskytování terénní odlehčovací služby. K dnešnímu dni je na každém z kol ujeto 130 km.

Jedna za maminek našich klientů říká:

"Mám dva 20ti leté syny, oba jsou s postižením a odkázáni na péči druhé osoby. Jsem s nimi sama, ale pomáhají mi kamarádi a moje rodina. Naučila jsem se plno věcí zvládat a vybojovat. Snažím se, aby kluci zažívali zážitky jako jejich zdraví vrstevníci, ale pro jejich postižení jsme v plno aktivitách omezeni. Jsme velkými fanoušky hokeje, pravidelně navštěvujeme hokejové zápasy, jezdíme na koncerty a cestujeme. Potom co se u mě před časem objevil zhoubný nádor prsu a musela jsem projít náročnou onkologickou léčbou, jsem ráda za každou příležitost, kterou dostaneme. Možnost využívat elektrokola je pro nás výbornou alternativou. Kluky jízda v benecyklu nadchla a já díky elektrokolu mohu jezdit, aniž bych namáhala operovanou část těla. Díky rodině, kamarádům a Rolničce se mi daří jít dál. Nikdy jsme si nedokázala představit, že se s klukama vydáme na společný výlet na kole. Děkuji."

Podobných příběhů známe v Rolničce víc.  Zveřejněním jendoho z nich chceme jen nastínit, jak moc je pro rodiny našich imobilních klientů možnost vyjet společně na kole důležitá a že je dostupnost elektrokol v Rolničce velmi potěšila.

Za všechny rodiče, pracovníky i klienty  Vám moc děkujeme za rozšíření našich možností!

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.