Naberte sil s Rolničkou

17. ledna 2017

Diakonie Rolnička nabízí od listopadu loňského roku svým klientům odlehčovací pobyty. Co to je? Jedná se o časově omezenou pobytovou službu, kterou Rolnička otevřela na přání rodin svých klientů, prozatím jako doplňkovou službu našeho centra denních služeb. Službu provozujeme v našich prostorách na táborském Sídlišti nad Lužnicí, zatím je určena jen dospělým klientům s mentálním a kombinovaným postižením a její okamžitá kapacita jsou 4 lůžka. "Odlehčovačka" bude prozatím otevřena vždy jeden týden v měsíci.

Naberte sil s Rolničkou
17. ledna 2017 - Naberte sil s Rolničkou

IMG_4844Diakonie Rolnička pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu již od roku 1994. Vždy se nabídkou svých služeb snažíme reagovat na aktuální potřeby svých klientů. Více jak 20 let práce s lidmi s postižením nás dovedlo k poznání, že pomoc a podporu nepotřebují jen klienti samotní, ale i rodiny, které o ně pečují.  Neptřetržitá péče o blízkého člověka s postižením je fyzicky i psychicky náročná. Maminka jedné z našich klientek k tomu říká:

S každým rokem je každodenní péče o Nikolu náročnější po fyzické stránce a proto uvítám týden v měsíci, kdy si budu moct odpočinout,  vyřídit domácí i jiné práce. Také budu ráda, když uvidím,  že je Nikola spokojená a do budoucna bude moct zařízení využít natrvalo.“

IMG_4849Proto naše centrum denních služeb pro dospělé začalo od listopadu 2016 nabízet týdenní odlehčovací pobyty, které poskytnou pečujícím rodinám čas na odpočinek nebo zařízení nutných záležitostí. První tento pobyt v proběhl v týdnu od 14. do 18. listopadu a využili jej 3 klienti.

Díky výtěžku sbírky Rolničkové dny 2016 jsme mohli zrekonstuovat a vybavit prostory v naší pobočce na táborském Sídlišti nad Lužnicí. Vedle centra deních služeb tak vznikly dvě útulné ložnice s kapacitou 4 lůžek. "Odlehčovačka" je prozatím určena jen dospělým klientům a bude otevřena vždy jeden týden v měsíci. Rolnička je však připravena v případě vyššího zájmu počet pobytů zvyšovat.

IMG_4850Zatím nabízíme odlehčovací pobyty jako doplňkovou službu centra denních služeb pro dospělé. Do budoucna bychom však chtěli, aby se odlehčovací služba stala plnohodnotnou registrovanou sociální službou, na kterou budeme moci čerpat provozní dotace. K tomu musíme Jihočeskému kraji prokázat, že se jedná o potřebnou službu. My o tom nepochybujeme. Abychom však službu bez provozní dotace udrželi pro naše klienty cenově dostupnou, musíme na její provoz a i na případné její rozšíření sehnat část potřebných finančních prostředků.

Rozhodně v tomto směru nezaháhálíme. V pátek 25. listopadu jsme si opět koledovali na Kampě a díky dražbě výrobků a obrazů z našich dílen jsme na provoz odlehčovací služby získali krásných 66.400,- Kč. Více se dozvíte v článku o benefici na Kampě.

V prosinci byl náš projekt Naberte sil zařazen do programu ČSOB pomáhá regionům a ucházel se jako jeden ze čtyř projektů v Jihočeském kraji o podporu veřejnosti. Lidé naše odlehčovací pobyty podpořili částkou 31.600,- Kč, takže jsme se umístili na třetím místě a ze strany ČSOB získali podporu 35.000,- Kč. Celkem jsme tedy na odlehčovací pobyty v roce 2017 získali 66.600,- Kč.

DMS logo_barvaPodpořit "odlehčovačku" však můžete i vy. Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraROLNICKAmezera30 nebo DMSmezeraROLNICKAmezera60 nebo DMSmezeraROLNICKAmezera90 na  telefonní číslo 87 777. Cena SMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč.

Připívat můžete i každý měsíc, stačí jen odeslat SMSW ve tvaru DMSmezeraTRVmezeraROLNICKAmezera30 nebo DMSmezeraTRVmezeraROLNICKAmezera60 nebo DMSmezeraTRVmezeraROLNICKAmezera90 na telefonní číslo 87 777 a každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč.

Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

Další možnosti, jak Rolničku podpořit, najdete zde.

Pomozte s námi rodinám našich klientů nabrat sil.
Děkujeme!