Nadace Jistota podpořila provoz chráněné dílny Diakonie Rolnička

13. října 2017

Rolnička našla podporu u Nadace Komerční banky a.s -  Jistota, která z Otevřeného fondu rozdělila 1 013 556 Kč mezi šest vybraných organizací na prevenci sociálního hendikepu lidí se zdravotním postižením.

Projekt Rolničky získal finanční podporu 197 316 Kč, předání daru se uskutečnilo 12. října v Soběslavi. Finanční příspěvek organizace využije letos a v roce 2018 na provoz a rozvoj keramické dílny a také bude moci zakoupit novou keramickou pec. „Naše současná elektrická pec je stará téměř 20 let, je poruchová a již dosluhuje, proto jsme s velkou radostí uvítali finanční pomoc Nadace Jistota. Nová pec nám pomůže zachovat deset pracovních míst v keramické dílně“ sdělil Ivan Mrkvica, vedoucí chráněné dílny Rolničky. Zdůraznil také, že práce má pro lidi s postižením nejen praktický, ale také nezastupitelný socializační a rehabilitační význam.

 

Nadace Jistota podpořila provoz chráněné dílny Diakonie Rolnička
13. října 2017 - Nadace Jistota podpořila provoz chráněné dílny Diakonie Rolnička

dílna 3Chráněná dílna Rolničky zahájila svůj provoz v roce 1996 a je jedinou chráněnou dílnou na Táborsku, která nabízí uplatnění lidem i s těžším mentálním postižením, kteří by se na trhu práce jinak uplatnili jen těžko. Přispívá tak k prevenci sociálního vyloučení těchto osob. V současné době chráněná dílna zaměstnává 35 lidí s mentálním a zdravotním postižením a zaměřuje se na ruční výrobu keramiky, textilu a výrobků ze dřeva, které v sobě snoubí řemeslnou zručnost a originální výtvarný výraz.

K žádaným produktům patří zejména keramika, jejíž výroba má v regionu dlouholetou tradici. Hlavním pilířem keramické výroby v Rolničce je litá keramika vytvářená pomocí sádrových forem. Nové sádrové formy, které Rolnička z příspěvku Nadace Jistota také zakoupí, zajistí výrobu kvalitních produktů.

A na jaké výrobky se mohou zákazníci Rolničky těšit? Ještě v letošním roce se na trh dostanou hrnky s novými dekory zvířátek, které bude možné zakoupit jak v Obchodě dobré vůle v historickém centru Tábora, tak na internetovém portálu Fler.cz a samozřejmě také na Vánočním jarmarku, který Rolnička letos uspořádá 9. prosince v Soběslavi.

Za Diakonii Rolnička

Mgr. Monika Macáková