Naše školy získaly ocenění hejtmanky Jihočeského kraje

11. prosince 2017

V pátek 8. prosince převzala ředitelka našich škol Mgr. Kamila Viktorová ocenění hejtmanky Jihočeského kraje za pozitivní přístup ke zdravotně postiženým. Školy pro děti s nejrůznějšími typy zdravotního postižení byly při Rolničce otevřeny již v roce 1995 a v současné době je navštěvuje téměř 80 žáků.

Naše školy získaly ocenění hejtmanky Jihočeského kraje
11. prosince 2017 - Naše školy získaly ocenění hejtmanky Jihočeského kraje

Ti mohou navštěvovat mateřskou školu, která je určena dětem zdravým i dětem s postižením, základní školu speciální, kde si plní povinnou školní docházku děti s těžšími formami zdravotního postižení, a praktickou školu, kde si mohou doplnit vzdělání absolventi naší základní školy speciální. Tím, že škola úzce spolupracuje a sdílí prostory s Diakonií Rolnička, mohou žáci škol jednodušše využívat i potřebných sociálních služeb. Při práci s žáky se vždy snažíme o individuální přístup, který zohledňuje konkrétní potřeby dítěte a samozřejmá je i úzká spolupráce s rodinou. Absolventi našich škol mohou využívat některou ze sociálních služeb Diakonie Rolnička pro dospělé nebo mohou najít práci v našich chráněných dílnách či Obchodech dobré vůle.

Ocenění v podobě sošky anděla strážného přavzala paní ředitelka z rukou krajského radního Pavla Talíře v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicíh.

"Jedná se o první oficiální ocenění pro rolničkovské školy a my z něj máme velkou radost. Je to ocenění trpělivé a obětavé práce všech pedagogických pracovníků, kteří s našimi žáky pracují," dodává ředitelka škol Kamila Viktorová.