O putovní pohár starosty města Soběslav 2019

21. května 2019

Ve čtvrtek 16.5.2019 jsme za finanční popory firmy Banes ve sportovní hale v Soběslavi uspořádali 3. ročník turnaje v integrované BOCCII „O pohár starosty města Soběslav“. Turnaje se zúčastnily týmy, které hrají I. a II. jihočeskou ligu v integrované BOCCII v Č. Budějovicích. Navíc z únorového „Školního turnaje“ k nám postoupila dvě družstva z místní ZŠ Komenského a ZŠ E. Beneše. Vše na hru bylo včas připraveno – diplomy, odměny i 6 hracích polí, kde se ve 3 skupinách mezi s sebou utkaly 4 týmy.

O putovní pohár starosty města Soběslav
21. května 2019 - O putovní pohár starosty města Soběslav 2019

V 9 hodin proběhlo slavnostní zahájení za účasti ředitele Rolničky Mgr. Karla Nováka a starosty města Soběslavi Ing. Jindřicha Bláhy.

A hned poté se spustil lítý boj o vysněný putovní pohár. V tomto roce jsme chtěli, aby pohár zůstal „doma“. Zápasy byly napínavé, povětšinou vyrovnané. Zvítězily týmy, které toho štěstíčka měli nakonec trošku více. V dalším kole hrálo 8 nejlepších týmů vyřazovacího pavouka a týmy, které se do pavouka nedostaly, hrály zápasy o konečné umístění.

Kolem 12. hodiny se hrálo finále celého turnaje a v tu chvíli se plnil sen o získání hlavní trofeje už jenom dvěma týmům. Do finále se probojovaly týmy Rolničky a to hráči z oddílu Střelci. Toto družstvo bylo do turnaje rozdělené na tým Střelci a Machři a ti, v závěrečné hře bojovali proti sobě. Hráli v plném nasazení, za plného soustředění a do poslední chvíle se nevzdávali. Po napínavé a vyrovnané hře 1. místo vybojoval tým Machři. Gratulujeme! Vítězství to bylo opravdu zasloužené, hlavně z toho důvodu, že hráčky Jaroslava P. a Kateřina W. pod vedením kapitána Jirky M. polovinu turnaje zvládli úplně samostatně bez podpory své trenérky Mgr. D. Zvoníčkové.

Slavnostní vyhodnocení, kterého se zúčastnili ředitel Diakonie Rolnička Mgr. Karel Novák, starosta města Soběslavi Ing. Jindřich Bláha a majitel firmy BANES Ing. Pavel Baloun, proběhlo před 13. hodinou. Všechny týmy si odnesly velké dárkové koše, diplomy, dárkovou tašku s propagačními materiály města Soběslav a koláž fotografií z turnaje. Hráči týmů, kteří skončili na 1. až 3. místě navíc dostali krásné medaile a tým na 1. místě obdržel z rukou pana starosty města Soběslav velký putovní pohár.

Gratulujeme vítězům i všem zúčastněným.

1. Machři Rolnička Soběslav
2. Střelci Rolnička Soběslav
3. Rolnička Soběslav
4.
Kobry Týn nad Vltavou
5.
Tygří drápy Rolnička Tábor
6.
Klíčkaři Záluží
7.
Pohodáři Arpida Č. Budějovice
8.
Mačkovské kočky Mačkov
9.
Rosničky Blatná
10.
Vlci ZŠ Komenského Soběslav
11.
Džusíci ZŠ E. Beneše Soběslav
12.
Borovanští borci Borovany

Děkujeme všem zaměstnancům a dobrovolníkům Rolničky, kteří se na přípravě a průběhu turnaje podíleli. Za perfektní přípravu a organizaci řediteli turnaje Ing. P. Mádrovi.
A samozřejmě velký dík Městu Soběslav a firmě Banes za podporu.

iBoccie zdar a příští rok na 4. ročníku turnaje na viděnou!
Mgr. D. Zvoníčková