OZDRAVNÝ POBYT PRAKTICKÉ ŠKOLY V SOBĚSLAVI Z CHLUMU U TŘEBONĚ

10. června 2019

S blížícím se koncem školního roku se všichni už moc těšíme na prázdniny. Ale než se jich dočkáme, čekalo nás ještě příjemné zakončení na společném pobytu. Tentokrát jsme se vypravili do Chlumu u Třeboně do rekreačního střediska Lesák. Chtěli jsme si nejen odpočinout, ale i poznat něco z historie a přírody tohoto překrásného kraje.

Natěšení jsme vyrazili na cesty v úterý 4. června.  Jeli jsme jen nalehko s batůžkem vlakem i autobusem. Zavazadla nám na místo dovezl autem náš milý asistent Pavel. Rekreační areál je rozlehlý, leží na jednom z břehů rybníka Hejtman. Nádherné místo. Jak jsme hned po příjezdu zjistili, kousek od našeho ubytování, se rozkládala malá písečná pláž jako stvořená pro slunění a koupání. A protože jsme si objednali krásné letní počasí a naše přání bylo vyslyšeno, využili jsme ji každý den. Objekt s námi sdílela skupinka chlapců z Tloskova, se kterými jsme se sžili na jedničku.

OZDRAVNÝ POBYT PRAKTICKÉ ŠKOLY V SOBĚSLAVI Z CHLUMU U TŘEBONĚ
10. června 2019 - OZDRAVNÝ POBYT PRAKTICKÉ ŠKOLY V SOBĚSLAVI Z CHLUMU U TŘEBONĚ

V programu jsme měli od všeho kousek. Ve středu jsme si prohlédli krásné historické centrum Třeboně -  náměstí s krásnými domy a přilehlými uličkami. Navštívili jsme i Třeboňský zámek s parkem. Slavná část třeboňské historie je spjata s rodem Rožmberků, kterým kdysi patřila i Soběslav. Po dobrém obědě jsme zakotvili v Pivovaru Regent, který vyrábí pivo už přes 300 let. Seznámili jsme se s výrobou piva, prohlédli si provoz a samozřejmě ti zletilí z nás i ochutnali doušek lahodného piva v neméně příjemném chladivém prostředí sklepního výčepu. Po horkém letním dnu nám přišla k chutí podvečerní koupel v rybníce.

Třeboňsko je kraj se staletou rybníkářskou tradicí. Chytat ryby jsme sice nemohli, tak jsme alespoň navštívili akvárium sladkovodních ryb ve Vratislavském domě. Pěkně zblízka jsme si prohlédli druhy ryb, které se prohání v tamějších rybnících. Posilněni velkým zmrzlinovým pohárem jsme vyrazili na Stezku zdraví Hrádeček. Během pěkné procházky kolem Třeboně jsme si protáhli nejen nohy, ale i celé tělo na různých pohybových atrakcích. A v podvečer po návratu jsme se cachtali společně s kamarády kačery na naší pláži a neodolali romantické procházce kolem rybníka.

Čtvrteční večer byl poslední. Ohlédli jsme se zpátky za společně stráveným časem a přidali k němu společnou zábavu na klubovně. Moc jsme se nasmáli. Nevadila nám ani pěkná bouřka, které se u nás tak líbilo, že nás neopouštěla dalších pár hodin. Déšť spláchl prach a denní vedro, a tak jsme se ráno osvěžení a odpočatí vrhli s vervou do balení a úklidu. A pak už stejnou cestou domů.

Milí žáčci a kolegové, bylo s vámi moc fajn. Prožili jsme společný čas tím nejlepším způsobem a v paměti i na fotkách nám zůstanou krásné vzpomínky.  Díky patří i rodičům a blízkým, že nám naše studenty svěřili s důvěrou do péče a vybavili je vším potřebným. A velkou zásluhu mají i ti, kteří nám poskytli výborné zázemí – vedoucí a zaměstnanci střediska Lesák. Byli velmi usměvaví, milí a ochotní.

Za naši prima partu z praktické školy přeji krásný letní čas všem čtenářům našeho příspěvku a mnoho pěkných společných zážitků nejen v nadcházejícím čase prázdnin.

Krásné léto!

                                                                                                                               třídní učitelka Daniela Vaňková