Rolnička otevřela druhý Obchod dobré vůle

23. května 2016

Diakonie Rolnička má svůj obchod i v centru Tábora, ve Střelnické ulici č. p 245. Jedná se již o druhý Obchod dobré vůle, který v Táboře Rolnička otevřela a kde nabízí zaměstnání lidem s postižením. Ten první Rolnička otevřela před rokem na Sídlišti nad Lužnicí ve Světlogorské ulici a jeho provoz se ukázal být natolik úspěšným, že jsme se jej rozhodli rozšířit o další pobočku v historickém centru Tábora.

Rolnička otevřela druhý Obchod dobré vůle
23. května 2016 - Rolnička otevřela druhý Obchod dobré vůle

Na rozdíl od obchodu na Sídlišti nad Lužnicí je však nabídka obchodu v centru města obohacena o výrobky chráněné dílny Rolničky, která zaměstnává lidi s postižením již 20 let. K prodeji je zde celý sortiment našich dílen – tedy originální keramika, výrobky ze dřeva i textilu. Druhá část obchodu je stejně jako ve Světlogorské ulici věnována prodeji zboží z druhé ruky. Jedná se o nepotřebné, ale funkční věci, které nám věnuje široká veřejnost, a my jim vdechneme druhý život tím, že je očistíme, dáme do pořádku a nabídneme k prodeji. Návštěvníci obchodu mají tedy mít možnost na jednom místě koupit originální dárek z našich dílen či nostalgickou vzpomínku na uplynulé léta či přímo starožitný kousek do své domácnosti. Ať již u nás lidé nakoupí nebo nám darují věci k prodeji, vždy tím dají práci lidem s postižením.

Obchod byl slavnostně otevřen ve čtvrtek 19. dubna za přítomnosti zaměstnanců střediska, zástupců města Tábora i podporovatelů Rolničky. Otevírací doba obchodu je každý všední den od 9:00 do 18:00 hod a v sobotu od 9:00 do 13:00 hod.