Rolnička si opět koleduje na Kampě

2. listopadu 2017

Těsně před začátkem adventu příjíždí Rolnička každý rok do pražského Divadla Kampa, aby si tam koledovala. Jinak tomu nebude ani tento rok. Pokud se tedy chcete potkat s Rolničkou a s jejím dlouholetým přítelem a příznivcem Jaroslavem Duškem, zapiště si do diářů datum 24. listopadu. Začínáme v 18:00.

Pojďte s námi na Kampu
2. listopadu 2017 - Rolnička si opět koleduje na Kampě

Jak přesně to bude letos na Kampě vypadat, nevíme ani my. Tyto večery jsou totiž z velké míry dílem přítomného okamžiku a atmosféru večera vytváří každý z přítomných za vydatné asistence Jaroslava Duška, který Vás celý večerem provede. Slíbit Vám můžeme zbrusu nové představení rolničkovských divadelníků - tentokrát se můžete těšit na jejich zpracování Limonádového Joa. Večer tradičně zakončí dražba originálních výrobků a věcí z Rolničky, jejíž výtěžek použijeme na nákup nového mikrobusu pro služby naší dopravy. Téměr třetinu potřebné částky již máme díky výtěžku letošního ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny. Pomozte nám přiblížit se cílové částce ještě víc!

A co budeme letos dražit?

ramínkoNápomocné ramínko - vyvolávací cena 200 Kč
Už vám někdy někdo poskytl rameno, abyste se o něj mohli opřít? To naše je sice malé a dřevěné, ale pomůže taky. Pověste si na něj kabát nebo šaty a odložte malé potřebnosti. Dámy si do kapsiček uschovají šperky nebo kapesníčky, pánové fešáckého motýlka nebo hodinky po dědečkovi... však ono se vždycky něco najde.

 

taštička záchranářkaTaštička záchranářka - vyvolávací cena 300 Kč
Toto malé pouzdérko se vejde do každé dámské kabelky. A protože máme s takto vybavenou taštičkou jen ty nejlepší zkušenosti, chceme ji poskytnout i vám. Utrhl se vám knoflíček? Potřebujete něco sepnout nebo zavázat? Je libo kapesníček? V taštičce záchranářce se vždy najde místo pro všechny důležitosti, které Vás vytáhnou z nejedné šlamastyky. 

krabička s klubíčkyMicimourova krabička - vyvolávací cena 400 Kč
Kocour Micimour si rád hraje s klubíčky. Vy také? Umíte plést nebo háčkovat? V krabičce je připraveno vše potřebné pro vaše tvoření. Bude to čepice nebo šála? To už je na vás, jen pozor, ať se do toho nezaplete i kocour Micimour....

 

albínaKuchtička Albína Vomáčková - vyvolávací cena 400 Kč
Takovou pomocnici v kuchyni nutně potřebujete. Podrží vaše utěrky nebo vás podpoří při nějakém kuchyňském nezdaru. Bude na vás obdivně pomrkávat, až vyklopíte a něžně posněžíte nejlepší bábovku, jakou jste kdy upekli. Albína je totiž bábovková přebornice.

 

džbánBorůvkový džbán - vyvolávací cena 500 Kč
V každé domácnosti by měl být džbán. Na vodu, na pivo - je jedno, čím ho naplníte. Můžete s ním vyrazit i do lesa na borůvky, jako to dělávaly naše prababičky. Hlavně vám ale doma nesmí chybět!

 

medvědiceFrantiška Fón Ursénus - vyvolávací cena 500 Kč
Medvědice Františka je intelektuálka, má totiž tašku s knihou a zápisníkem. Františka je i velká dáma a je trochu marnivá. U vás doma bude asi vyžadovat novou garderóbu, ale s tím si jistě rádi poradíte, neboť medvědici marnivou doma míti = již se nikdy nenuditi.

 

poličkaPolička - vyvolávací cena 500 Kč
Tento kousek malého nábytku někdo odložil. Asi se mu nelíbil. Ani nám se moc nezamlouval, ale pod vrstvou starého laku jsme tušili pěkné dřevo a fortelní práci. To nás přesvědčilo, abychom poličce dali novou šanci v našem programu "RECYKLUJÉÉM"! Šikovné ruce ji obrousily, natřely a polička je připravena vám sloužit. Protože, co je zavěšeno, nepřekáží!

krysySkříňka plná radosti - vyvolávací cena 700 Kč
Ano, v této skříňce bydlí dvě krysy. Že to není radost? V tomto případě je. Babička Krupička a její vnuk Hermelínek jsou toho příkladem. Neobtěžují a jen čekají, až někdo zvědavý otevře dveře skříňky a nahlédne do jejich světa.

 

Zbyňkova dřevořezbaDračí láska - vyřezal a namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 700 Kč
Jak si představujete dračí lásku? Určitě ne tak, jako Zbyněk Zenkl, který ji svým nenapodobitelným způsobem vyřezal do dřeva a vybarvil akrylovými barvami. Pokud se vrhnete do souboje o tento kousek, věřte, že se stanete majiteli skutečného originálu!

Dívka z kmene Siouxů- - Dagmar PejšováDívka z kmene Siouxů - namalovala Dagmar Pejšová
vyvolávací cena 2000 Kč
Dívka z kmene Siouxů a její věrný vlk mohou střežit i váš domov.

 

 

Rytmy australské- - Lucie MarkováRytmy australské - namalovala Lucie Marková
vyvolávací cena 2000 Kč
Xaratah z australské buše rozeznívá své didgeridoo na obraze od Lucie Markové. 

 

 

Žena z pralesa - namalovala Lucie MarkováŻena z pralesu - Lucie Marková
vyvolávací cena 2 000 Kč
Tahle kráska z pralesa může patřit i vám.

 

 

Máte vybráno? Pokud ne, nezoufejte, k prodeji s sebou přivezeme i další krásné výrobky našich dílen. Přijďte podpořit dobrou věc, dražit nebo jen strávit příjemný večer s Rolničkou a Jaroslavem Duškem.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu však doporučujeme rezerovat si místa k sezení
na tel: 733 127 041 nebo mailu:
1nAn8Z~k4gtjGKhg7gvm1Z29g.

Omezený počet lístků je k dispozici i v pokladně Divadla Kampa

Děkujeme Divadlu Kampa, že nám již sedm let poskytuje vlídné přístřeší a zázemí pro naší benefici a Jaroslavu Duškovi, bez něhož by večer na Kampě prostě nebyl ono!

Přijďte se přesvědčit i vy!

Vznik divadelního představení Rolničky podpořilo Ministerstvo kultury ČR v rámci programu na podporu kulturních aktivit zdravotně postižených občanů a seniorů.

logo - MK