Rolnička si vydražila 200 tisíc Kč

20. března 2018

V sobotu 17. března uspořádala Diakonie Rolnička Benefiční aukci obrazů, jejímž cílem bylo získat finanční prostředky potřebné pro koupi nového mikrobusu. Dvanáct obrazů od lidí s postižením z Rolničky se podařilo vydražit za krásných 198.500 Kč, 1 500 Kč mezi sebou hned po skončení aukce vybrali přítomní zaměstnanci Rolničky, aby se částka zaokrouhlila na rovných 200 tisíc. Navíc Rolnička získala 19 tisíc Kč z prodeje výtvarných děl, která věnovali významní čeští výtvarníci.

Rolnička si vydražila 200 tisíc Kč
20. března 2018 - Rolnička si vydražila 200 tisíc Kč

Dohromady s výtěžkem loňské sbírky a benefice máme tedy na nákup nového mikrobusu k dispozici téměř 500 tisíc Kč, což jsou asi 2/3 potřebné částky. Na koupi nového mikrobusu bude určen i výtěžek letošního ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny, která se na konci dubna bude konat v jedenácti městech Jihočeského kraje.

Rolnička provozuje vlastní dopravu, aby byly její služby dostupné všem, kdo je potřebuje. V současné době vlastní 4 mikrobusy, které denně najedou více jak 800 km. Právě kvůli velké vytíženosti vozů bude nutné jeden z nich letos vyměnit za nový. Ke svým 25. narozeninám, které Rolnička letos oslaví, si tak přeje právě nový mikrobus.

Moc děkujeme všem, kdo se aukce zúčastnili i těm, zvláště pak úspěšným dražitelům. Takový výsledek jsme určitě nečekali a máme z něho velkou radost. Byl to ten nejkrásnější dárek k narozeninám Rolničky, jaký jsme si mohli přát. Pokud budou úspěšné i letošní Rolničkové dny, je téměř jisté, že na podzim vyjedeme s novým mikrobusem.

Nemohli jste se aukce zúčasnit a přesto byste Rolničce dali rádi dárek k 25. narozeninám? Není nic jednoduššího, stačí se připojit k naší narozeninové výzvě a prostřednictvím on-line dárcovského nástroje Darujme.cz darovat libovolnou částku:

darovací tlačítko

Náš velký dík patří i všem, kdo nám pomohli z organizací aukce. Děkujeme Spolkovému domu Střelnice za laskavé poskytnutí přístřeší, tiskárně RUDI za nezištný tisk materiálů na aukci, Martinu Pistulkovi za stejně nezištné nazvučení aukce, Haně Janurové za nafocení akce a Kostnickému domu za poskytnutí ubytování Jaroslavu Duškovi. Na něj samozřejmě také nesmíme zapomenout a děkujeme mu z celého srdce za věrné přátelství, které Rolničce dlouhá léta zachovává a za bravuru, s níž vede všechny naše aukce.

Děkujeme!

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.