Rolnička si vykoledovala 134 tisíc na nový mikrobus

29. listopadu 2017

Minulý pátek přijala Rolnička každoroční pozvání do Divadla Kampa, kde se pod taktovkou Jaroslava Duška odehrál další ročník akce Rolnička (si) koleduje. Tentokrát jsme si chtěli vykoledovat peníze na nový mikrobus pro naší službu dopravy. Jak to celé probíhalo a jak to dopadlo?

Rolnička si vykoledovala 134 tisíc na nový mikrobus
29. listopadu 2017 - Rolnička si vykoledovala 134 tisíc na nový mikrobus

Celý večer zahájila premiéra představení starších žáků našich škol, kteří pod trpělivým vedením Mariky Komma Janovské, Veroniky Absolonové a Olgy Mišunové nacvičili rolničkovskou verzi slavného Limonádového Joa. Neříkáme, že by představení bylo bez chyby, přeci jen to byla premiéra a hercům se trémou klepal hlas i kolena, ale rozhodně to byl úspěch. Dlouhotrvající potlesk diváků toho byl důkazem.

Pak nastal čas na samotnou dražbu, do níž Rolnička nabídla 12 originálních položek. A dražitelé se rozhodně nedrželi zpátky. Souboj o obraz Lucie Markové Rytmy australské nakonec skončil až na krásných 36 t_92A5984isících Kč. Všechny předměty se podařilo vydražit za 134.200 Kč, což je nejlepší výsledek dražby na Kampě za celých 10 let trvání této akce.

Navíc na akci chráněná a sociálně terapeutická dílna prodaly výrobky za 35 tisíc korun, takže si Rolnička z Kampy odvezla celkově téměř 170 tisíc. Děkujeme!

Výtěžek dražby bude použit na nákup nového mikrobusu pro naši službu dopravy. Rolnička v současné době vlastní 4 mikrobusy, které denně najedou více jak 900 km při svozu našich klinetů do střediska a zpět domů. Služba dopravy je velmi potřebná, protože zajišťuje dostupnost našich služeb těm, kteří je potřebují, tedy dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Vzhledem k velké vytíženosti našeho vozového parku víme, že v příštím roce budeme muset jeden z našich mikrobusů vyměnit za nový. Společně _92A6287s výtěžkem letošního ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny máme již necelou polovinu potřebné částky. Doufáme, že v příštím roce, kdy Rolnička oslaví 25 let existence, si nadělíme dárek v podobě nového mikrobusu.

A co ještě zbývá? Poděkovat! Všem návštěvníkům akce za vytvoření jedinečné atmosféry, dražitelům za štědrost, Jaroslavu Duškovi za jeho šarm, vtip a ochotu, s kterou nám pomáhá, Divadlu Kampa a jeho zaměstnancům za poskytnutí vlídného přístřeší, hercům z Rolničky za jejich výkon, Larise Hofmanové a Martině Baloghové a všem, kdo se podíleli na výrobě věcí do dražby, zaměstnancům i dobrovolníkům Rolničky za pomoc při akci, firmě Golem za přípravu úžasného pohoštění, Tondovi Malému za krásné fotky, které si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.

Děkujeme!

logo - MKVznik divadelního představení Rolničky podpořilo Ministerstvo kultury ČR v rámci programu na podporu kulturních aktivit zdravotně postižených občanů a seniorů. Děkujeme!