Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus

6. dubna 2018

Od 20. do 27. dubna se v 11 městech Jihočeského kraje bude konat 17. ročník veřejné pouliční sbírky Rolničkové dny. I v letošním roce bude výtěžek sbírky určen na nákup nového mikrobusu pro naši službu dopravy. Ten si Rolnička přeje jako dárek ke svým 25. narozeninám, které v letošním roce oslaví.

Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus
6. dubna 2018 - Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus

Dobrovolníky ve žlutých tričkách se zapečetěnými pokladničkami budete moct potkat v těchto městěch a dnech:

pátek 20. dubna - ChýnovP1010138
pondělí 23. dubna - Jindřichův Hradec, Bechyně
úterý 24. dubna - České Budějovice, Tábor, Veselí nad Lužnicí
středa 25. dubna - České Budějovice, Tábor, Planá nad Lužnicí
čtvrtek 26. dubna - Třeboň, Soběslav, Kardašova Řečice
pátek 27. dubna - Sezimovo Ústí

Za příspěvek 30 Kč do zapečetěné pokladničky budou lidé jako poděkování dostávat originální placku s motivem, jehož autory jsou dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením - zaměstnanci naší chráněné dílny.

Jak již bylo napsáno v úvodu článku, slaví Rolnička v letošním roce 25. narozeniny. K nim by si ráda nadělila nový mikrobus pro naši službu dopravy. Rolnička pomáhá téměř 120 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Aby naše služby byly dostupné všem, kdo je potřebují, provozujeme službu dopravy. V současné době vlastníme 4 mikrobusy, které obsluhují 6 tras a denně najednou více jak 800 km. Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že jedno z nich budeme muset letos vyměnit za nové.

Díky výtěžku loňského ročníku Rolničkových dnů, benefice na Kampě i nedávné benefiční aukce v Táboře máme již nnyí k dispozici více jak 2/3 potřebné částky. Při Rolničkových dnech nám můžete pomoci získat částku celou, abychom na podzim mohli vyjet novým mikrobusem.

Že v těchto dnech nebudete ani v jednom z výše uvedených měst? Nevadí na nový mikrobus nám můžete přispět i z pohodlí domova prostřednictvím on-line dárcovského nástroje Darujme.cz:

darovací tlačítko

Veřejná sbírka Rolnčikové dny je konána v souladu se zákonem č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a podléhá kontrole Krajského úřadu Jihočeského kraje, kde je její konání řádně ohlášeno - osvědčení o konání sbírky.

Děkujeme!