Rolničkové dny sbírají na nový mikrobus

7. dubna 2017

V posledním dubnovém týdnu vyrazí do ulic 11 měst Jihočeského kraje dvojice dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří budou žádat kolemjdoucí o příspěvek do zapečtěných pokladniček. Šestnáctý ročník veřejné sbírky "Rolničkové dny" se bude konat od 24. do 28. dubna a jeho cílem bude získat peníze na koupi nového mikrobusu pro službu dopravy klientů.

Rolničkové dny sbírají na nový mikrobus
7. dubna 2017 - Rolničkové dny sbírají na nový mikrobus

Naše dobrovolníky můžete potkat v těchto městech:

pondělí 24. dubna - Jindřichův Hradec, Bechyněnejlepší P1010044
úterý 25. dubna - Chýnov, Veselí nad Lužnicí
úterý 25. dubna a středa 26. dubna - Tábor, České Budějovice
středa 26. dubna - Planá nad Lužnicí
čtvrtek 27. dubna - Soběslav, Kardašova Řečice, Třeboň
pátek 28. dubna - Sezimovo Ústí

Rolnička již více jak 20 let poskytuje své služby dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. Naše služba je založena na přesvědčení, že každý člověk by měl mít právo a možnost vyrůstat a žít v těsném sepětí se svou rodinou. K tomu však musí být zajištěna dostupnost našich služeb, jinak by některé rodiny našich klientů byly nucené umístit své blízké s postižením do ústavního zařízení. Proto provozujeme již řadu let doplňkovou službu dopravy.

V současné době vlastníme 3 mikrobusy, které každý všední den obsluhují 5 tras a najezdí více jak 600 km. Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že během jednoho až dvou let budeme muset řešit alespoň částečnou výměnu našeho vozového parku. Nový mikrobus nám pomůže zachovat potřebnou službu dopravy i v dalších letech.

A právě na vybavení potřebné pro provoz této služby bude použit výtěžek letošní sbírky.

Má to smysl: díky výtěžku loňského ročníku sbírky ve výši 189.456,- Kč jsme mohli zrekonstruovat a vybavit prostory na táborském Sídlišti nad Lužnicí pro týdenní odlehčovací pobyty pro dospělé s těžkým postižením. Pomozte nám i letos. Až v týdnu od 24. do 28. 4. potkáte v ulicích 11 měst Jihočeského kraje dobrovolníky ve žlutých tričkách se zapečetěnou pokladničkou a oni Vám nabídnou ke koupi barevnou placku s originálním obrázkem z Rolničky, neodmítněte je, prosím. Váš příspěvek bude použit na dobrou věc.

Naše sbírka je pořádána dle zákona 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a podléhá kontrole Krajského úřadu Jihočeského kraje, kde je její konání řádně ohlášeno - osvědčení o konání sbírky.

Děkujeme!