Rolničkové dny se vrací

11. dubna 2023

Po třech letech, kdy konání veřejné sbírky Rolničkové dny přerušil nejdříve koronavirus a poté válka na Ukrajině, se do ulic 11 měst Jihočeského kraje vrátí dobrovolníci se zapečetěnými pokladničkami a rolničkami. Rolničkové dny 2023 proběhnou od 17. do 27. dubna.  

Rolničkové dny se vrací
11. dubna 2023 - Rolničkové dny se vrací

Veřejnou sbírku Rolničkové dny pořádáme již od roku 2001 a její výtěžek používáme na rozvoj Rolničky či na financování čiností, které nejsou hrazeny ze státních dotací. 

Výtěžek letošního ročníku veřejné sbírky použijeme na nákup nového mikrobusu pro naši službu dopravy, kterou provozujeme, aby naše služby byly dostupné těm, kdo je potřebují – tedy dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Rolnička vlastní 4 mikrobusy, které dohromady při každodenních svozech klientů najedou 900 km. Již nyní víme, že do dvou let budeme muset jeden ze stávajících mikrobusů vyměnit. A právě na tento účel bude použit výtěžek letošní sbírky.

A kde tedy můžete dobrovolníky ve žlutých tričkách a se zapečetěnými kasičkami potkat:

Bechyně (pondělí 17. dubna)
Jindřichův Hradec (pondělí 17. dubna)
České Budějovice (pondělí 17. dubna a pátek 21. dubna)
Tábor (úterý 18. dubna a středa 19. dubna)
Třeboň (čtvrtek 20. dubna)
Kardašova Řečice (čtvrtek 20. dubna)
Sezimovo Ústí (pátek 21. dubna)
Veselí nad Lužnicí (úterý 25. dubna)
Chýnov (úterý 25. dubna)
Planá nad Lužnicí (středa 26. dubna)
Soběslav (čtvrtek 27. dubna)

Rolnička oslaví v tomto roce 30 let od svého založení. Pokud se tedy ve výše uvedených dnech budete pohybovat v některém z 11 Jihočeckých měst, kde se sbírka koná, budeme moc rádi, když dáte Rolničce dárek v podobě příspěvku do sbírkové pokladničky. Za odměnu dostanete tradiční rolničku. 

30 let - logo

Že budete v uvedené dny úplně jinde? Nevadí. Dát Rolničce dárek k narozeninám můžete i tak, třeba prostřednictvím dárcovkého portálu Darujme.cz:

darovací tlačítko

Děkujeme!