Rolničkové dny už po osmnácté!

29. března 2019

Od 4. do 12. dubna se v 11 městech Jihočeského kraje bude konat 18. ročník veřejné poliční sbírky Rolničkové dny. Výtěžek letošního ročníku sbírky bude použit na rekonstrukci nových prostor v táborské pobočce Rolničky, které umožní navýšení kapacity služeb pro dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením.

Rolničkové dny už po osmnácté!
29. března 2019 - Rolničkové dny už po osmnácté!

Dobrovolníky ve žlutých tričkách se zapečetěnými pokladničkami mohou potkat obyvatelé těchto měst:

čtvrtek 4. dubna - Třeboň, Kardašova Řečice
pátek 5. dubna - Chýnov

pondělí 8. dubna - Jindřichův Hradec, Bechyně
úterý 9. dubna - České Budějovice, Tábor
středa 10. dubna - České Budějovice, Tábor, Planá nad Lužnicí
čtvrtek 11. dubna - Soběslav
pátek 12. dubna - Sezimovo Ústí, Veselí nad Lužnicí

Za příspěvek 30 Kč do zapečetěné pokladničky budou lidé jako poděkování dostávat symbolickou zlatou rolničku. Sbírka je konána v souladu se zákonem č. 117/2001 Sb, o veřejných sbírkách a je řádně nahlášena Jihočeskému kraji, který její průběh také pravidelně kontroluje.

Rolnička v současné době pomáhá více jak 120 dětem i dospělým s mentálním postižením z celého Táborska. Máme radost, že o naše služby je stále zájem. Tomu však nestačí prostory, které máme k dispozici. Město Tábor nám laskavě poskytlo k dispozici prostory o výměře 345 m2 v budově bývalé 8. ZŠ na Sídlišti nad Lužnicí, kde sídlí i naše táborská pobočka. Rekonstrukcí a vybavením těchto místností získáme více místa pro naše služby pro dospělé klienty a budeme ji tak moct nabídnout více lidem, kteří je potřebují. A právě na rekonstrukci nových prostor použijeme letošní výtěžek sbírky. V loňském roce nám lidé v rámci sbírky přispěli částkou 192 059 Kč. Budeme moc rádi, když se nám podobné částky podaří dosáhnout i letos.

Přispěli byste rádi, ale ve výše v dny konání sbírky se nebudete pohybovat ve vybraných městech? Nevadí. Přispět na rekonstrukci nových prostor můžete i z pohodlí domova prostřednitvím on-line dárcovského nástroje Darujme.cz:

tlačítko do článku

Děkujeme!