Škola v přírodě – třída III. D

8. června 2016

V pondělí 30. května jsme odjeli na dlouho očekávanou školu v přírodě do Hlavatců. Všichni jsme se moc těšili na předem naplánované akce, na které jsme se v Rolničce nadšeně připravovali. Po příjezdu na místo jsme si vyrobili pobytovou vlajku, která nás celý týden provázela. Mezi další tvorbu patřily cestovatelské balóny nebo obrázky s otisky živých květin na látku.

Škola v přírodě – třída III. D
8. června 2016 - Škola v přírodě – třída III. D

V úterý jsme si vyjeli na výlet do Týna nad Vltavou, kde jsme se prošli po nádherném nábřeží a poté jsme podnikli 5 km dlouhou plavbu výletní lodí „Regent“ po proudu Vltavy na soutok s Lužnicí a zpět. Celou plavbu kormidloval Ríša Kolář pod dohledem kapitána lodi. I ostatní členové posádky si plavbu náležitě užívali. Po tomto dobrodružství jsme si prohlédli náměstí a občerstvili se v cukrárně.

Na další výlet jsme se vypravili ve čtvrtek, naším cílem byla Bechyně. Zde jsme si s průvodkyní prohlédli historickou část města v okolí kláštera a také interiér klášterního kostela. Z terasovité klášterní zahrady jsme měli výhled na údolí Lužnice a na známý most zvaný „Bechyňská duha“. Prošli jsme si i náměstí a v cukrárně ochutnali lázeňské oplatky.

A protože nám během pobytu počasí přálo, vyráželi jsme každý den i do okolí Hlavatců, např. jsme se šli podívat na stádo asi padesáti daňků do obory, ale i jen tak, do přírody. Podařilo se nám spatřit i překrásnou duhu. Nechybělo ani opékání buřtů a písničky s kytarou. Na závěr pobytu všichni dostali pamětní medaili, na jejíž výrobě se děti také podílely.  Ze školy v přírodě jsme se všichni vrátili radostní a plni zážitků.
Zdeňka Pechačová

20160530_155839

20160530_152909

20160531_093700

20160531_110111