Studenti gymnázia navštvívili Rolničku

24. května 2019

Jako každý rok, i letos nás navštívili studenti 1. ročníku Gymnázia Soběslav, aby seznámili s provozem Rolničky. Jedná se o třídu, ve které letos proběhl nábor nových dobrovolníků pro naše dobrovolnické centrum.

Studenti gymnázia navštvívili Rolničku
24. května 2019 - Studenti gymnázia navštvívili Rolničku

Pro naše žáky je setkání velkou událostí. Potkat se s vrstevníky většinou běžně nemohou a tak se na tento den vždy velmi těší a chystají. Představili jsme studentům Rolničku, společně si zabubnovali a ukázali jim speciální pomůcky, které naši žáci při výuce potřebují. Společné dopoledne jsme zakončili zápasem v Boccie, který Rolnička vyhrála.

Se soběslavským gymnáziem při vyhledávání dobrovolníků spolupracujeme velmi úzce již od roku 2000. Škola zařadila pravidelnou spolupráci s Rolničkou i do vzdělávacího programu studentů. Studenti, kteří se rozhodnou stát se našimi dobrovolníky, jsou  zapojeni v projektu Kamarád pro volný čas.  Pomáhají tak tam, kde to milující rodina ani profesionální sociální služby už nedokáží - stávají se prvními opravdovými kamarády, díky nimž mohou klienti trávit volný čas, podle svých představ. Také pro klienty pořádají pobyty, pomáhají na sportovním kroužku, tanečních, benefičních aktivitách Rolničky a pořádají festival Dobrovol.

Bez pomoci dobrovolníků si naši práci v Rolničce už nedokážeme představit a tak si spolupráce se soběslavským gymnáziem moc vážíme.