Turnaj jsme zvládli!

18. května 2017

Včera ve sportovní hale v Soběslavi začal dlouho očekávaný turnaj v integrované BOCCII. Turnaj pořádala Diakonie Rolnička ve spolupráci s městem Soběslav a za finanční podpory firmy Banes.

Turnaje se zúčastnily týmy, které hrají jihočeskou ligu v tomto oblíbeném sportu. Navíc náš turnaj obohatila dvě družstva, která postavily místní základní školy ZŠ Komenského a ZŠ E. Beneše.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti ředitele Rolničky Mgr. Karla Nováka a starosty města Soběslavi Ing. Jindřicha Bláhy.

18. května 2017 - Turnaj jsme zvládli!

DSC_0020Kolem čtvrt na 10 začaly boje ve skupinách. Skupiny byly 3 po 4 týmech. Všechny zápasy byly zahájeny v jednu chvíli, protože díky tomu, že jsme mohli odehrát turnaj ve velké sportovní hale, tak jsme mohli mít na ploše celkem 6 hracích polí.

Zápasy ve skupinách byly povětšinu vyrovnané a vítězily týmy, které toho štěstíčka měli nakonec trošku více. Po skupinách hrálo 8 nejlepších týmů vyřazovacího pavouka a týmy, které do pavouka nedostaly, hrály zápasy o konečné umístění.

DSC_0145-2Kolem 12. hodiny se hrálo finále celého turnaje a v tu chvíli se plnil sen o získání hlavní trofeje už jenom dvěma týmům. Do finále se probojovaly týmy ZŠ Komenského ze Soběslavi a POHODÁŘI z Arpidy České Budějovice. Po krásné hře a hlavně za stálého povzbuzování ostatních dětí ze školy si 1. místo vybojovali hráči reprezentující ZŠ Komenského! Gratulujeme!

Slavnostní vyhodnocení, kterého se zúčastnili ředitel Diakonie Rolnička, starosta města Soběslav a majitel firmy BANES Ing. Pavel Baloun, proběhlo před 13. hodinou. Všechny týmy si odnesly velké dárkové koše, diplomy a koláž fotek z turnjae. Hráči týmů, kteří skončili na 1. až 3. místě navíc dostali krásné medaile a tým na 1. místě obdržel z rukou pana starosty města Soběslav velký putovní pohár.