Turnaj jsme zvládli!

18. května 2017

Včera ve sportovní hale v Soběslavi začal dlouho očekávaný turnaj v integrované BOCCII. Turnaj pořádala Diakonie Rolnička ve spolupráci s městem Soběslav a za finanční podpory firmy Banes.

Turnaje se zúčastnily týmy, které hrají jihočeskou ligu v tomto oblíbeném sportu. Navíc náš turnaj obohatila dvě družstva, která postavily místní základní školy ZŠ Komenského a ZŠ E. Beneše.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti ředitele Rolničky Mgr. Karla Nováka a starosty města Soběslavi Ing. Jindřicha Bláhy.

Turnaj jsme zvládli!
18. května 2017 - Turnaj jsme zvládli!

DSC_0020Kolem čtvrt na 10 začaly boje ve skupinách. Skupiny byly 3 po 4 týmech. Všechny zápasy byly zahájeny v jednu chvíli, protože díky tomu, že jsme mohli odehrát turnaj ve velké sportovní hale, tak jsme mohli mít na ploše celkem 6 hracích polí.

Zápasy ve skupinách byly povětšinu vyrovnané a vítězily týmy, které toho štěstíčka měli nakonec trošku více. Po skupinách hrálo 8 nejlepších týmů vyřazovacího pavouka a týmy, které do pavouka nedostaly, hrály zápasy o konečné umístění.

DSC_0145-2Kolem 12. hodiny se hrálo finále celého turnaje a v tu chvíli se plnil sen o získání hlavní trofeje už jenom dvěma týmům. Do finále se probojovaly týmy ZŠ Komenského ze Soběslavi a POHODÁŘI z Arpidy České Budějovice. Po krásné hře a hlavně za stálého povzbuzování ostatních dětí ze školy si 1. místo vybojovali hráči reprezentující ZŠ Komenského! Gratulujeme!

Slavnostní vyhodnocení, kterého se zúčastnili ředitel Diakonie Rolnička, starosta města Soběslav a majitel firmy BANES Ing. Pavel Baloun, proběhlo před 13. hodinou. Všechny týmy si odnesly velké dárkové koše, diplomy a koláž fotek z turnjae. Hráči týmů, kteří skončili na 1. až 3. místě navíc dostali krásné medaile a tým na 1. místě obdržel z rukou pana starosty města Soběslav velký putovní pohár.

A jaké tedy bylo pořadí družstev?

 1. ZŠ Komenského Soběslav (třída 4.A)DSC_0353
 2. POHODÁŘI Arpida České Budějovice
 3. BOROVANŠTÍ BORCI z Borovan
 4. DOMINO České Budějovice
 5. DRACI Rolnička Tábor
 6. MACHŘI Rolnička Soběslav
 7. ROLNIČKA SOBĚSLAV
 8. STŘELCI Rolnička Soběslav
 9. ZŠ E. Beneše Soběslav
 10. ROSNIČKY Blatná
 11. TYGŘÍ DRÁPY Rolnička Tábor
 12. DOMEČEK Arpida České Budějovice

Gratulujeme vítězům i všem zúčastněným.

Děkujeme všem zaměstnancům a dobrovolníkům Rolničky, kteří se na přípravě turnaje podíleli. A samozřejmě velký dík Městu Soběslava a firmě Banes za podporu.

iBoccie zdar a příští rok na 2. ročníku turnaje na viděnou!