Turnaj v iBoccie 18. září 2017

20. září 2017

V pondělí 18. září 2017 se naši klienti zúčastnili turnaje v integrované Boccii, který se konal v Českých Budějovicích. Turnaj pořádalo DOMINO – služba pro lidi s duševním onemocněním a centrum ARPIDA u příležitosti dne Duševního zdraví. Pro naše hráče to byla zároveň i ostrá příprava na zápasy 1. a 2. jihočeské ligy, které co nevidět začínají. Přihlášeno bylo 8 týmů z celého našeho kraje.

Turnaj
20. září 2017 - Turnaj v iBoccie 18. září 2017

20170918_120355Diakonie ČCE – středisko Rolnička do turnaje nominovala družstev hned 3 a to proto, že máme širokou základnu klientů, kteří se tomuto sportu u nás věnují. A výsledky? Celý turnaj ovládlo a za 1. místo pohár do táborské Rolničky přivezlo družstvo TYGŘÍ DRÁPY! Krásné 2. místo vybojovalo družstvo ROLNIČKA Soběslav, ve kterém Rolničku reprezentují mladší klienti. Dospěláci – STŘELCI se umístili na „bramborovém“ 4. místě. Naše výprava tak z Budějovic odjížděla moc spokojená. Radost nám neudělaly jen krásné ceny, ale hlavně předvedená hra při jednotlivých zápasech.

Hostem turnaje byl stříbrný medailista z Letních paralympijských her v Londýně z roku 2012 Radek Procházka, který si s vítězným – tedy naším týmem – zahrál před slavnostním vyhlášením zápas. Tento exhibiční zápas naši borci vyhráli a ten den se tak pro ně stal opravdu jen vítězným.

Klientům všech družstev děkujeme za vzornou reprezentaci Diakonie ČCE – středisko Rolnička.

Děkujeme firmě BANES s.r.o, že se rozhodli finančně podpořit sportovce s hendikepem a stali se generálním sponzorem hráčů iBoccii Rolničky i pro letošní sezónu.