Ukončení sezóny v iBociie

18. května 2017

Sezóna integrované Boccii 2016 – 2017 byla slavnostně ukončena v pondělí 15. května a hráči Diakonie Rolnička u toho samozřejmě nemohli chybět.

Celý rok pravidelně se potýkali se soupeři z celých Jižních Čech. Mladší hráči týmu Rolnička Soběslav z Mrázkovy ulice a družstvo starších hráčů Střelci z Bezděkovy ulice bojovali v 1. lize. Ve 3. lize soutěžilo nově vzniklé družstvo Tygří drápy Tábor. Díky sponzorskému daru od firmy Banes s.r.o. se táborské družstvo vybavilo novou sadou míčků, dresy a mohla být zaplacena doprava všech týmů na jednotlivé zápasy a vyškoleni nových i stávajících trenérů.

Ukončení sezóny v iBociie
18. května 2017 - Ukončení sezóny v iBociie

Výsledky jednotlivých zápasů nebyly tak špatné, ale na konečném vyhlášení jsme byli zklamaní. 

Přesto že se družstvo Rolnička během ligy v jednotlivých zápasech umístilo na 5., 2., 2. a 3. místě, náleží mu celkové až 5. místo v 1. lize.  Družstvo Střelců, které během sezóny vybojovalo 7., 3. , 6., 7.  místo, se celkově umístilo na 8. místě a propadá se zpět do 2. ligy. Ve třetí lize se Tygří drápy  1x neúčastnili, poté obsadili 5., 4. a 5. místo se celkově umístili na 7. místě.

Důvodem konečných výsledků je změna pravidel v hodnocení, ke které došlo po 1. odehraném zápase letošní sezony. Je nám to líto, ale nevzdáváme se a v příštím roce budeme bojovat o lepší umístění.

Co naše hráče ještě čeká?

3. 6. 2017 - přátelský turnaj v Mačkově u Blatné
4.-11. 6. 2017 – účast na 6. ročníku Evropských mezinárodních hrách handicapované mládeže v Brně

Děkujeme za podporu firmě Banes, Městu Soběslav a panu starostovi, TJ Spartak i vedení Rolničky. Děkujeme i všem, kdo nám během sezony drželi pěsti a doufáme, že nám budete fandit dál.

iBociie zdar!

Mgr. Dagmar Zvoníčková, trenérka iBoccii v Diakonii Rolnička