Vávrovka 2017

19. října 2017

První říjnový víkend (6. - 7. října) se sešlo 20 klientů Rolničky spolu se svými dobrovolníky na Vávrovce, na krásném místě se skvělou atmosférou kousek od Veselí nad Lužnicí.

Vávrovka 2017
19. října 2017 - Vávrovka 2017

V pátek po příjezdu jsme se všichni zabydleli, seznámili jsme se a vyrazilo se na průzkum okolí. Po večeři nás čekalo společné promítaní fotek z letního tábora za poslechu příjemné hudby. Protože by víkendovka bez noční hry nebyla to pravé, na louce za Vávrovkou se vyrojilo několik bludiček a bylo úkolem je společnými silami chytit.

Hlasitý budíček, rozvička a vydatná snídaně zahájily druhý den. Na cele dopoledne si pro nás připravil program hráč rugby (z týmu Rugby club Griffins Jablonec nad Nisou) Petr Stodůlka, který s námi byl celý víkend i jako dobrovolník. Všichni jsme se seznámili s pravidly hry, zkusili si házet i chytat šišatý míč, vyzkoušeli kontakt s hráčem a jeho „zastavení“ pomocí narážedel. Posléze nás čekala skutečná hra. Nebyla tak tvrdá jako opravdové rugby, ale i tak bylo vidět několik pěkných zákroků, či zastavení hráče.

Po obědě byl pro účatníky nachystán Vávrovka běh. A protože po Dobroběhu měli mnozí zájem zkusit si army trasu, tak jsme jí pro účastníky připravili. Na trase bylo 8 překážek (např. vytažení břemene, válení pneumatiky, plazení pod lanem, nebo střelba, největší zážitek bylo stanoviště: sněz sušenou krevetu). Army běh zvládli všichni účastnici pobytu i většina dobrovolníků, která jim na trase dělala podporu. Velkým překvapením a našim fanouškem se stala Jitka Schneiderová, která si nakonec trasu taky zaběhla. Známá herečka nás postila svojí návštěvou a klienti jí mohly ukázat nejen své sportovní výkony, ale i své vystoupení.

Večer nás čekalo vystoupení našich klientů „Lidičky z Rolničky“ a záverečné vyhlášení výsledků běhu. Každý obdržel čokoládovou medaili. A jako tradičně nás čekala sobotní diskotéka, kde se tančilo až do pozdních večerních hodin. Behěm soboty a neděle si mohli všichni vyrobit i tašku, nebo látkový pytlíček dle své fantazie a svých představ. Neděle byla už v duchu procházek, deskových her, uklízení a balení. Jako poslední nás čekala společná fotka a společný oběd..... Tak zase za rok... Díky Vávrovko! Díky všem dobrovolníkům!