Vykoledovali jsme si přes 300 tisíc Kč!

3. prosince 2018

Každý rok si myslíme, že naše koledování na Kampě už nemůže překonat naše očekávání a každý rok se mýlíme. Letos si Rolnička z pražské Kampy odvezla neuvěřitelných 323 900 Kč.

Vykoledovali jsem si přes 300 tisíc Kč!
3. prosince 2018 - Vykoledovali jsme si přes 300 tisíc Kč!

V letošním roce jsme přijeli do pražského divadla Kampa s tím, že chceme položit základ částce 280 tisíc, kterou potřebujeme na stropní zvedací systém pro imobilní klienty do dvou místností naší odlehčovací služby. Počítali jsme s tím, že k částce vykoledované na Kampě budeme muset přidat ještě výtěžek veřejné sbírky Rolničkové dny 2019, abychom měli celou potřebnou sumu. Nakonec jsme si z Kampy odvezli celou částku a ještě něco navíc.

DSC_0033Celý večer tradičně zahájila premiéra představení, které od začátku školního roku pilně nacvičovali žáci našich speciálních škol pod trpělivým vedením Mariky Komma Janovské, Veroniky Absolonové a Olgy Mišunové. Představení má název "Vlasy", kdo však čekal muzikál z doby květinových dětí, byl překvapen. Shlédl totiž půlhodinovou osvětovou hru o tom, co se děje na vaší hlavě, pokud si na ní najdou svůj domov vši. Nejeden z diváků po shlédnutí představení potlačoval nutkání začít se drbat na hlavě. Nicméně dlouhotrvající aplaus byl víc než zasloužený.

Druhá část večera patřila dražbě 12 výjimečných věcí z našich dílen. Atmosféra samotné dražby se nedá DSC_0063věrně popsat, to se musí zažít. Velký dík za její bezprostřední a pohotové vedení patří samozřejmě Jaroslavovi Duškovi, který je věrným přítelem Rolničky již mnoho let. Poděkování patří i do našich dílen, kde věci do dražby pod vedením Larisy Hofmanové a Martiny Baloghové vznikají. Ale největší dík jde samozřejmě za všemi dražiteli, ketří nám pomohli získat tuto rekordní částku. Dražbou 12 předmětů jsme získali 286 900 Kč. Samotná tato částka nám stačí na zakoupení stropního zvedacího systému pro imobilní klienty do dvou místností v naší odlehčovací službě.

DSC_0079Navíc se nám podařilo vydražit triko, které sehrálo důležitou roli v našem divadelním představení. Tento kus oděvu byl vydražen za 25 tisíc Kč a tyto peníze mohou naši divadelníci použít na činnost svého divadelního spolku. A nakonec nám jedna z účastnic akce předala symbolický šek na 12 tisíc Kč, které dostala namísto dárků od svých přátel při oslavě narozenin. Celkově jsme si tedy na Kampě vykoledovali již výše uvedených 323 900 Kč.

Poslední díky posíláme do Divadla Kampa, které naší akci již řadu let poskytuje vlídné přístřeší.

Děkujeme!

Více fotografií z akce si můžete prohlédnout v připojené fotogalerii.