Výlet do myslivecké obory Háj

9. listopadu 2018

Ve středu 7. listopadu 2018 se žáci z Rolničky ze Soběslavi vydali na výlet do myslivecké obory Háj ve Skalici. Počasí nám přálo, bylo sluníčko, takže vše nasvědčovalo, že prožijeme nádherný den. Z Rolničky jsme se vydali hned, jak dojely poslední svozy s klienty, kteří dojíždějí do školy. Trasu jsme letos naplánovali jinou než minulý rok. Vydali jsme se kolem čističky a chat podél řeky Lužnice. Vyšli jsme na Ovčíně a minuli jsme Klenovice. Směrem na Roudnou jsme se v lese zastavili u skládky, kde jsme viděli hromady odpadků, které tam srovnávaly bagry. Všichni jsme si uvědomili, jak je důležité odpad doma i ve škole třídit, aby takových hromad bylo co nejméně. Na další zastávce po trase jsme se nasvačili a odpočinuli. Pak už jsme pokračovali směrem do Skalice. Po příchodu do dančí obory nás přivítal člen místního sdružení myslivců pan Jaroslav Bělohlav.

Hned na začátku poděkoval žákům za „dary“ pro zvířata, které jim od září sbírali. Žaludy a kaštany jim příjdou v zimě vhod. Na oplátku dostali žáci od místního sdružení myslivců svačinku v podobě buřtů, které si opekli na ohni. Po občerstvení jsme si vyslechli od pana Bělohlava něco o historii i současnosti jejich obory. Pak následovalo to, kvůli čemu jsme do obory přišli a na co se všichni těšili. Měli jsme možnost ve výběhu pozorovat daňky a muflony. A zážitek to teda byl! Než jsme se rozloučili, někteří žáci předali jablíčka, která pro zvířátka přinesli. Linkovým autobusem jsme se ze Skalice dostali zpátky do Soběslavi a všichni spěchali do Rolničky na oběd, protože tam na ně čekali vdolky.

Výlet do obory se nám všem líbil. Děkujeme myslivcům ze Skalice za krásný den v jejich oboře a slibujeme, že na zvířátka ani příští podzim nezapomeneme.

Výlet do myslivecké obory Háj
9. listopadu 2018 - Výlet do myslivecké obory Háj