Začínáme 5. prosince v pravé poledne

4. prosince 2022

V pondělí 5. prosince v pravé poledne bude spuštěna třetí on-line dražba. Proč? Protože potřebujeme vaší pomoc. S čím? S naší službou dopravy, respektive s jejím financováním. Chcete nám pomoc? Čtěte dál.

Vypukne to v pravé poledne
4. prosince 2022 - Začínáme 5. prosince v pravé poledne

Jak asi víte, Rolnička provozuje vlastní službu dopravy. Vlastníme 4 mikrobusy, které denně najedou přes 900 km. Proč? Aby naše škola i služby byly dostupné všem, kdo je potřebují. V současné době využívá naší dopravu 40 dětí a dospělých s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Se zvyšováním cen pohonných hmot stoupají i náklady na provoz této služby. Chceme, aby i nadále zůstala naše doprava finančně dostupná pro naše klienty a jejich rodiny. Aby i nadále mohli dojíždět do Rolničky, kde mohou chodit do školy a využívat služby, které jim pomáhají. Pomozte nám pomáhat. 

Zapojte se do on-line dobročinné dražby, která začne v pondělí 5. prosince v pravé poledne a potrvá až do 12. prosince do 12:12. Že nevíte, jak na to. Nebojte, je to jednoduché, podrobné informace najdete zde. Do samotné on-line dražby se můžete připojit zde nebo kliknutím na níže umístěné tlačítko:

tlačítk - dražba

Co vám nabízíme? Zaměstnanci z nejrůznějších úseků Rolničky spojili své síly a připravili pro vás 25 věcí k dražbě. Některé sami vyrobili, některé darovali, některé jsme našli v našich Obchodech dobré vůle. Bojovat můžete o tyto věci:

fotka popis dražené věci vyvolávací cena
2-1

Sakura - obraz 

Obraz rozkvetlé sakury je společným dílem klientů a pracovníků našeho centra denních služeb. Na jeho namalování použili plátno o velikosti 40 x 29 cm a akrylové barvy. 

200 Kč
3-1

Zavěste si kytku

Tyhle závěsy na kytku si možná dobře pamatujete z bytů vašich babiček. A teď jsou zase v módě. Akorát dřív se té technice říkalo drhání, teď se jí říká macramé. Říkejte si tomu jak chcete, my Vám jeden závěs nabízíme. Vytvořila ho kolegyně Tereza z chráněného bydlení a měří 80 cm. Ale kytku si do něj musíte dodat vlastní. 

200 Kč
4-1

Macramé andělská letka 

Andělé k Vánocům prostě patří a nejen k nim. Celý svůj život doufáme, že náš anděl strážný je poblíž a dává pozor. Tyhle dva vytvořila naše ekonomka Marcela a zvolila k tomu techniku macramé. Anděle je možné zavěsit a měří 30 cm.

300 Kč
5-2

Drátěná kytice

Tahle kytka vám neuvadne. Ba není dokonce doporučeno strkat ji do vody nebo vlhké zeminy, aby vám nezrezla. Je totiž vytvořená z drátku a korálků. Umotala ji naše kolegyně Lída. 

300 Kč
6-1

Paráda ke stromečku 

Takový Štědrý večer, to je přece slavnostní chvíle. A je potřeba se ke stromečku hezky obléct a upravit. Velkou parádu u vánočního stromečku uděláte s náušnicemi šitými z korálků od naší ekonomky Marcely. Vánoční hvězdičky mají v průměru 3,5 cm a jsou opatřeny háčkem z chirurgické oceli, takže jsou vhodné i pro alergika.

300 Kč
7-1

Zavařená zahrada

Také s nostalgií vzpomínáte na tu část roku, kdy bylo teplo a v zahradách všechno dozrávalo? Pojďme si ji připomenout. Vedoucí našeho chráněného bydlení Jiřina část zahrady zavařila a posílá jí dál. Nabídne vám:

  • slaďoučkou třešňovou marmeládu,
  • kyselé okurčičky,
  • a zavařenou zeleninu (mrkev, květák, paprika a okurky)

Dobrou chuť!

200 Kč
28

Tygřík do pelíšku

Cena energií nemilosrdně stoupá, topení máme stažené na minimum a zima se nám pomalu vkrádá pod kůži. Máme řešení. Nechte stažené topení, pořiďte si tohohle tygříka (v látkovém obalu se skrývá termofor), naplňte ho teplou vodou a šup s ním s vámi pod peřinu. Autorkou obalu na termofor je ředitelka naší speciální školy Kamila. 

300 Kč
9-1

Květinka střádanka

Nedá se nic dělat, ceny energií i potravin stoupají, je čas začít šetřit. V našem Obchodě dobré vůle jsme našli tuhle kasičku, která má minimálně 30 let. Nechala ji vyrobit tehdejší Česká státní spořitelna, byla vyrobena ještě v Československu a dostala poetický název Střádanka květinka. Princip je jednoduchý, vhodíte minci otvorem nahoře, mince svou vahou roztočí kytičku a pošle minci do zelené mističky pod kytkou. Ale nebojte se k našetřeným mincím se dostanete, spodní nádobku lze jednoduše otevřít.

300 Kč
10-1

Teplo od nohou (ponožky od Kamily) 

Pamatujete si, jak vám maminky říkaly, že nejdůležitější je být v teple od nohou. A měly pravdu, jako vždycky. Ředitelka naší Kamila je také maminka a moc dobře to ví. Proto pro vás upletla tyhle velmi teplé ponožky, které obzvláště tuto zimu přijdou každému vhod. Navíc k nim ušila i praktický pytlíček, takže je můžete i darovat. Ponožky jsou určené na nožku o velikosti 40.

300 Kč
11-2

Vánoční světlo ve sklenici 

Vánoce jsou svátky světel. A není snad krásnější světlo než světlo svíčky. Rádi bychom trochu světla přinesli i do vašich domovů Proto pro vás naše kolegyně Lída vyrobila ze sklenice a drátků tenhle kouzelný vánoční svícen. Svícen má na výšku 13 cm a v průměru 11 cm a dodáme ho včetně svíce.

300 Kč
31

Legrace na place (básně od Matěje Věncka)

Matěj je náš kolega z chráněné dílny. Matěj je taky kluk z Tábora, který propadl do nekonečné myšlenkové jámy skládání rýmů, ze které, jak sám říká, není návratu. S propiskou v ruce neúnavně sepisuje své slovní spletence do sešitu za sešitem. Hodnotné části jejich obsahu nosí s sebou v hlavě, aby je mohl na kulturních akcích pálit do dychtivě naslouchajícího publika. Od začátku své umělecké štreky absolvoval desítky a desítky žhavých vystoupení, po kterých si jako odpracovanou odměnu vždy s chutí dopřává desítku chlazenou. Označení “básník všedního dne” se snoubí i s náměty jeho poetických textů, pro které čerpá inspiraci ze zdánlivě obyčejných věcí. 

Matěj vydal svou první básnickou sbírku a my vám ji nabízíme v naší dobročinné dražbě. 

200 Kč
13-1

Popelka v kostce

Pamatujete si na kostky, díky nimž jste si jako děti mohly poskládat šest různých obrázků? A stejně dobře se z nich samozřejmě stavěly i věže a hrady. Jeden takový poklad jsme našli v našem Obchodě dobré vůle. Na kostkách jsou krásné a něžné ilustrace k pohádce o Popelce, můžete podle nich tedy svým dětem či vnoučatům tenhle nesmrtelný příběh vyprávět. 

200 Kč
14-1

Vánoční skřítek

Pokud naše ekonomka Marcela nepočítá peníze, počítá doma s háčkem v ruce očka. A když jí to všechno správně vyjde, vznikne z toho třeba vánoční skřítek - milá dekorace nejen do dětských pokojíků. Sedící skřítek má na výšku 11 cm.

 

300 Kč
30

Zimní rozsvícené městečko

Půvabnou zimní dekoraci pro vás vyrobili v naší táborské praktické škole. Malebné prostranství s domky je možné osvítit připevněnou LED drátkem. Dekorace má v průměru 18 cm, na výšku 14 cm. 300 Kč
29-2

Andělka z vlny

Něžná andělka z ovčí vlny je dílem paní učitelek z naší táborské praktické školy. Krásně ozdobí vánoční stromeček o Vánocích, ale ani po nich ji nemusíte uklízet do skříně. Váš dům může hlídat a ochraňovat celý rok. Andělka má na výšku 16 cm.

 

200 Kč
17-1

Vylouskali jsme pro vás

K Vánocům prostě oříšky patří. Ať ty pro Popelku nebo ty do vánočního cukroví. V naší sociálně terapeutické dílně jich pro vás nalouskali celou sklenici. Sklenice je vysoká 17 cm, v průměru má 8 cm a vejde se do ní 0,85 l. Jo, a abychom nezapomněli, oříšky jsou vlašské. 

300 Kč
18-3

Věnec na dveře

Krásný vánoční věnec na dveře pro vás vyrobily paní učitelky z naší táborské praktické školy. Věnec měří v průměru 34 cm a nikdy vám neuvadne, protože je vyrobený z umělých větviček. Vaše dveře tak může zdobit ještě po řadu dalších Vánoc.

 

400 Kč
19-1

Skleněná andělská letka

Skleněná andělská letka z dílny ředitelky našich speciálních škol Kamily je takovým evergreenem našich on-line dražeb. Andílci ze skleněných korálků a kovových komponentů rozzáří každý vánoční stromek. V letošní letce je jich 8 a měří do 6,5 do 11 cm.

 

300 Kč
26

Něco pro fanoušky hokeje

V Rolničce máme kolegyni Lenku. Lenka má bratrance Matěje a je na něj náležitě pyšná. Matěj hraje hokej a je fakt dobrej - v tomto roce reprezentoval ČR na mistrovství světa a získal bronzovou medaili.

Momentálně hraje střídavě v NHL za Dallas Stars  nebo v AHL za Texas Stars. O Matějovi ještě rozhodně uslyšíte. Sečteno a podtrženo - fotka a puk s podpisem Matěje Blümela mají už teď velkou cenu. Takže vyvolávací cena 400 Kč je opravdu pakatel. Nepromarněte svoji šanci.

 

400 Kč
21-1

Sluneční mandala 

Jde nití namalovat obraz? Naše kolegyně Hanka to umí. Tuhle sluneční mandalu pro vás namalovala na dřevěný černý tác o průměru 34 cm. A použila k tomu jenom hřebíčky a barevné nitě. Po obvodu mandalu ještě zdobí třpytivé kamínky. 

500 Kč
22-1

Koš, který toho hodně schová

Znáte to, ne? Podlaha pokrytá plyšáky, polštáři, dekami a do toho sem tam špinavá ponožka nebo triko. Úklidovou četu do pokojíku vaší ratolesti vám nenabídneme, ale možná vám přece jen trochu pomůžeme. Textilní koš je elegantním řešením pro rychlý úklid podlahy. Ušila ho pro vás naše fudraiserka Lída. Vejdou se do něj medvídci i stavebnice, může sloužit na špinavé prádlo. Zatáhnutím šňůrek jej lze jednoduše uzavřít a rázem je v pokojíku o něco větší pořádek. Koš je vysoký 45 cm, v průměru má 35 cm a jeho objem je 43 l. Koš lze bez obav prát v pračce na 40°C.

 

400 Kč
23-1

Přírodní kosmetika od Terezy

Tereza je vedoucí naší odlehčovací služby. A když jí to čas dovolí, dělá ve volných chvílích domácí přírodní kosmetiku a svíčky. Stejně jako loni pro vás připravila krásný balíček, ve kterém najdete:

  1. svíčku z včelího vosku s esenciálním olejem granátové jablíčko a s dřevěným knotem,
  2. vosk do aromalampy ve tvaru hvězdičky s kombinací olejíčků jablečný závin, 
  3. balzám na rty z včelího vosku, mandlového oleje a s levandulovým esenciálním olejem z Provence, 
  4. mýdlo z bambuckého másla s esenciálním olejem růže, 
  5. sůl do koupele z himalajské soli s kombinací vonných olejů slézu (obarví vodu)  a růže

 

500 Kč
32-1

Poklad z půdy (staré kostičky)

Dřevěné kostky nikdy nevyjdou z módy. Nepotřebují data ani elektriku, rozvíjí motoriku i představivost dítěte. Tyhle už jsou trochu staršího data výroby, někde se z nich loupe barva, rohy mají trochu otlučené, ale hrad z nich pořád postavíte prvotřídní. My jsme vám k nim přidali praktický látkový obal, do kterého je můžete hezky uklidit. Odpojte své děti na chvilku ze sítě a postavte si s nimi offline ten nejkrásnější hrad na světě.

 

500 Kč
24-1

Liška romantička (obraz)

Může být liška romantická? V lese ji asi nepotkáte, ale papír snese leccos. Akvarelový obrázek lišky s věnečkem namalovala naše fundraiserka Lída a rovnou ho pro vás zarámovala do rámečku o velikosti 25 x 25 cm a s hloubkou 4,5 cm. 

500 Kč
27-1

Fotka s autogramem Robbie Williamse

V roce 2003 měl v České republice koncert Robbie Willams. V jeho kapele tenkrát hrál i příbuzný zakladatelky Rolničky Rutky Šormové Filip. Rutka dostala odvážný nápad požádat Robbie Williamse o podporu tehdy rekonstrukce Domu pro dospělé klienty. Nepovedlo se. Ale dostali jsme milý dopis s vysvětlením a fotku s vlastnoručním podpisem Robbieho s tím, že ji můžeme zkusit vydražit. Myslíme, že nyní nastal ten správný čas. Máte-li rádi Robbie Williamse, zkuste své štěstí.

 

1000 Kč

Děkujeme a přejeme dobrý lov!