Zaměstnanci HOCHTIEFU CZ a.s. pomohli Rolničce

28. května 2018

Firma HOCHTIEF CZ a.s. se rozhodla zapojit do Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day a již podruhé její zaměstnanci Závodu speciální činnosti z Plané nad Lužnicí přišli pomoct do Rolnička.

Zaměstnanci Lenka, Šárka a Marek vyměnili svůj běžný pracovní den ve stavební firmě za dobrovolnou práci v Rolničce. Byli pro nás vítanou pomocí, nejprve společně upravili prostor pro prodej výrobků naší chráněné dílny v čajovně – kavárně a následně keramické hrnky a dřevěná zvířátka krásně naaranžovali.

Poté se každý z nich zapojil do jiného pracovního programu. Jelikož pátek 25. května byl u nás ve znamení Oslavy dne dětí Rolničkování, přidal se Marek do týmu, který přivážel a stavěl stánky na plovárně, kde se v odpoledních hodinách odehrávalo divadlo, vyrábění, hry a soutěže pro děti a také prodej občerstvení. Zatímco Lenka pomáhala při pečení koláčů a rohlíčků na Rolničkování, Šárka navštívila Obchod dobré vůle.

Tento obchod s věcmi z druhé ruky dává práci lidem s postižením a je jedním ze tří, které Rolnička provozuje v Soběslavi a v Táboře. V obchodě Šárka přijímala darované věci a po očištění je připravovala k prodeji podle jednotlivých oddělení obchodu.

Po společném obědě dobrovolníci pokračovali ve své práci, na závěr si prohlédli provoz chráněných dílen a zhlédli film, který jim představil další činnost Rolničky. Moc děkujeme Lence, Šárce i Markovi za pomoc a těšíme se na další setkání.

Zaměstnanci HOCHTIEFU CZ a.s. pomohli Rolničce
28. května 2018 - Zaměstnanci HOCHTIEFU CZ a.s. pomohli Rolničce