Zážitkový den se studenty 1. ročníku soběslavského Gymnázia

27. února 2020

Už je zavedenou několikaletou tradicí, že nás v Rolničce v každém pololetí navštěvují studenti prvních ročníků místního gymnázia. Koneckonců jsme již mnohokrát na našich webových stránkách podali o našich setkáních zprávu. Vzájemně se poznáváme a někteří ze studentů již dávno rozšířili i řady dobrovolníků Rolničky a pomáhají nám při různých akcích a jsou kamarády našich žáků ve volném čase.

Minulý čtvrtek tj. 20. února jsme byli pozváni na oplátku k nim do školy. Připravili si pro nás zajímavý program z biologie, chemie a počítačových technologií.

Po příchodu do gymnázia si nás studenti rozdělili do skupin a každý ze žáků tak získal svého pomocníka a průvodce v jednom ze studentů. V učebně chemie jsme zažili různé smyslové efekty při míchání různých látek- sledovali jsme například změny barvy, vůně, tvarů, teploty. Vrcholem zážitků se stal pokus, kdy nám bezpečně hořely dlaně. V biologii jsme si prohlédly modely lidského těla, různé zkameněliny rostlin i živočichů, vyzkoušeli si pozorování na mikroskopu a pomazlili se dokonce se strašilkami.

V počítačové učebně si naši žáci vyzkoušeli zajímavé hry, kvízy a podobné atraktivní aktivity.

Čtvrtek byl pro nás celkově zajímavým a pestrým dnem. Poznali jsme školu, kde se učí mnozí z našich kamarádů dobrovolníků, vyzkoušeli a prohlédli si zase něco nového a samozřejmě jsme si také zamlsali. Děkujeme všem paním učitelkám a studentům gymnázia. Rádi přijdeme znovu a těšíme se, že na jaře zavítáte opět k nám.

Brzy na viděnou

Žáci a učitelé z Rolničky

Mgr. Daniela Vaňková

ZÁŽITKOVÝ DEN SE STUDENTY 1. ROČNÍKŮ SOBĚSLAVSKÉHO GYMNÁZIA
27. února 2020 - Zážitkový den se studenty 1. ročníku soběslavského Gymnázia

IMG_1195

IMG_1201

IMG_1244

IMG_1250