Veřejná sbírka Rolničkové dny 2017

Šestnáctý ročník veřejné pouliční sbírky Rolničkové dny 2017 pořádá Diakonie Rolnička v jedenácti Jihočeských městech a obcích v týdnu od 24. do 28. 4. 2017. Průběh sbírky se řídí zákonem č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách a konání sbírky je oznámeno Krajskému úřadu Jihočeského kraje, který také provádí kontrolu sbírky. Dobrovolníci vybírají do zapečetěných kasiček příspěvek a jako poděkování je kolemjdoucím darován drobný předmět z Rolničky. V letošním roce budeme veřejnosti nabízet placky s obrázky z Rolničky.

Dobrovolníci jsou viditelně označeni tričky, jmenovkami a mají u sebe pověření ke konání sbírky i kopii povolení sbírky.

Českých Budějovicích sbírka proběhne v úterý a středu 25. a 26. dubna.

Hledáme dobrovolníky starší 15 let na dopolední i odpolední prodej. Případní zájemci se mohou hlásit u Lenky Maťhové. (lenka.mathova@seznam.cz), která jim předá veškeré potřebné informace.

Účel sbírky Rolničkové dny 2017

Výtěžek letošního ročníku bude použit jako základ fondu pro koupi nového mikrobusu pro naši službu dopravy. Diakonie Rolnička pomáhá dětem i dospělým z celého táborského regionu. Aby naše služby byly dostupné, provozujeme službu dopravy klientů do střediska a zpět domů. V současné době vlastníme 3 mikrobusy, které každý všední den obsluhují 5 tras a najezdí více jak 600 km. Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že během jednoho až dvou let budeme muset řešit alespoň částečnou výměnu našeho vozového parku. Nový mikrobus nám pomůže zachovat potřebnou službu dopravy i v dalších letech.

Má to smysl - v roce 2017 jsme díky Rolničkovým dnům získali 189.456,- Kč, z toho 30.102,- Kč bylo vybráno v Českých Budějovicích. Studenti ZSF JU z této částky vybrali do svých pokladniček 6.533,- Kč! Pomozte nám letos tuto částku překonat! Děkujeme.