Byli jsme v Třeboni

8. února 2023

Pololetní prázdniny strávily děti s dobrovolníky na pobytu v Třeboni a i přes nepřízeň počasí se měly prostě báječně. Třídenní pobyt dětí s postižením se mohl konat i díky finanční podpoře ze sbírkového projektu NROS a ČT Pomozte dětem

Byli jsme v Třeboni
8. února 2023 - Byli jsme v Třeboni

Strávili jsme dvě noci v krásném hotelu Zlatá hvězda v centru města, kde na nás byli všichni hodní a připravili nám velké dobroty. I když byly děti v některých situacích poprvé a působily dost nemotorně a mohly i ostatní hosty rušit, všichni se na nás pořád usmívali.

Neužívali jsem si ale jenom krésného prostředí hotelu a její výtečné kuchyně. Ještě v pátek odpoledne jsme vyrazili na jedinečnou výstavu do Zámecké lékárny s názvem Sládkovna - kočovná herna.  Můžeme jen doporučit, všichni jsme se dobře bavili a na závěr si poseděli v krásné kavárně v přízemí.

Druhý den nás čekala výprava do bazénu v lázních Aurora. Někteří z nás tam byli poprvé a tak je překvapilo, že voda v bazénu může být slaná. Odpoledne jsme šli do muzea čokolády a marcipánu. Tam bylo pro naši početnou skupinu trochu těsno, takže jsem nakonec znovu zamířili do kavárny ve staré lékárně.

V neděli po snídani jsme vyrazili na vlakové nádraží a odjeli domů.

Víkend byl krásný a plný zábavy. A na co nejraději vzpomínají děti? Jednoznačně na jídlo v Hotelu Hvězda. Slovy jednoho z účastníků: "Tak takové lívance k snídaní jsem nikdy neměl."

Děkujeme hotelu Zlatá Hvězda za poskytnutí přívětivých cen a všem jeho zaměsntancům za perfketní péči. Velký díky patří i milé obsluze kavárny ve staré lékárně zaměstnancům za ochotu a trpělivost. 

A samozřejmě děkujeme sbírce Pomozte dětem, díky níž mohou naši dobrovolníci pomáhat dětem s postižením, třeba i na podobných pobytech. 

trojlogo2020ctverec+partner