Díky Nadačnímu fondu Avast na to nejsme sami

17. července 2018

Rolnička pomáhá dětem i dospělým s mentálním postižením již 25 let. I proto víme, že neustálá péče o blízkého s postižením je pro pečující rodiny psychicky i fyzicky náročná a že pomoc často potřebují právě pečující rodinní příslušníci.

Díky Nadačnímu fondu Avast na to nejsme sami
17. července 2018 - Díky Nadačnímu fondu Avast na to nejsme sami

I proto jsme se před dvěma lety rozhodli začít poskytovat týdenní odlehčovací pobyty, z nichž je nyní již registrovaná sociální služba. Ta je ale určena našim dospělým klientům, pomoct však potřebují i rodiny pečující o děti s postižením. Rodiny s dětmi do 7 let mohou využít služeb rané péče, kterou poskytuje sdružení I MY, pro starší děti však žádná návazná služba na Táborsku neexistuje.

Proto jsme využili příležitosti a zažádali jsme o podporu našeho projektu „Nejste v tom sami“ Nadační fond Avast, který v rámci programu „Spolu do života“ podporuje právě rodiny s dětmi se zdravotním znevýhodněním. Náš projekt byl podpořen částkou 792 526 Kč a díky tomu můžeme po dobu 1,5 roku zajistit 10 – 15 rodinám asistenty, kteří budou děti hlídat v jejich domácím prostředí podle potřeb rodičů. Tito asistenti projdou specializovaným výcvikem, aby byli schopni zvládnout specifické potřeby dětí. Rodiče dětí s postižením se v rámci projektu budou také moct obrátit na psychologa či speciálního pedagoga o radu nebo se zúčastnit 6 společných podpůrných setkání, kde budou moci sdílet své zkušenosti a nabrat nové síly.

Realizace projektu je dalším logickým krokem v rozvoji Rolničky a ve snaze, aby naše služby byly co nejkomplexnější. Budeme dělat vše proto, abychom zajistili pokračování projektu i po vyčerpání částky od Nadačního fondu Avast.