Letos na Kampě koledovat budeme

26. října 2021

Po roční pouze, kdy loni divadla uzavřel koronavirus, se vracíme na Kampu, abychom si tu před začátkem adventu opět koledovali. Za vydatné asistence Jaroslava Duška vám v dobročinné dražbě nabídneme několik výjimečných předmětů z Rolničky a jejích dílen. Výtěžek letošní dražby opět použijeme na zlepšení našich služeb pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením. V Divadle Kampa se sejdeme již v pátek 19. listopadu od 18:00.

Letos na Kampě koledovat budeme
26. října 2021 - Letos na Kampě koledovat budeme

Letos vám na Kampě bohužel žádnou premiéru nepředstavíme. Ani našemu divadelnímu souboru koronavirus nedovolil se sházet a nacvičovat a nechceme před vás předstupovat s nějakým polotovarem. Kus Rolničky s sebou ale přeci jen přivezeme, nechte se překvapit.

Na tradiční dobročinnou dražbu ale připraveni jsme a už teď vám rádi představíme některé z předmětů, o které si budete moct zabojovat:

DSC_0002 (2)Kabelka skoro jako z Japonska - vyvolávací cena 300 Kč

Inspiraci pro ušití této kabelky hledali v naší dílně v zemi vycházejícího slunce - v Japonsku. Kromě kabelky získáte i malou mošničku ze stejné látky na drobnosti.

 

šperkovnice z bazárku RolničkaŠperkovnice nejen pro princeznu - vyvolávací cena 300 Kč

Tenhle poklad jsme našli v našem rolničkovském bazárku. Jestli ho skutečně vlastnila princezna, nevíme. Pokud ho ale vydražíte, může poskytnout skrýš vašim pokladům a tajemstvím. Rozměry šperkovnice jsou 14 x 27 x 14 cm.

ramínko a zvířátkaDětské ramínko a závěsná zvířátka - vyvolávací cena 500 Kč

Ideálním letošním dražitelem je čerstvý rodič nebo prarodič. Hned několik z dražených předmětů je totiž určen do dětských pokojíčků. Prvním z nich je toto dětské ramínko a tři závěsná zvířátka z naší dílny. A hned bude pokojíček vašich nejmenších něžnější, veselejší a krásnější.

 

Adventní kalendář z oříšků - vyvolavací cena 500 KčP1060400

Tenhle kalendář je kolektivním dílem více lidí. Pan ředitel přinesl vyloupané velké oříšky. Martinka Baloghová do každého z nich napsala krátký adventní vzkaz. A pak jsem to celé zabalili do slušivého látkového košíčku. Až si oříšek otevřete a přečtete si vzkaz na daný den, můžete z něj sundat číslo, oříšek znovu uzavřít pomocí stuhy a pak jej pověsit na vánočí stromeček jako ozdobu.

DSC_0003 (2)Cestovní sada pro milce čaje - vyvolávací cena 600 Kč

Patříte mezi milce čaje? Tak právě pro vás je určena tato sada čtyř čajových misek ve stylovém pytlíčku pro lepší převážení. Součástí sady jsou i textilní podšálky.  Všechno vyrobeno v naší dílně.

 

hrnkyVesmírné hrnky - vyvolávací cena 600 Kč

Tahle sada hrnků je také určena milovníkům čaje, ale spíš těm, kteří před mističkou darjeelingu dávají přednost pořádnému hrnku Pigy čaje. Objem každého z hrnečků s vesmírným vzorem od Pavla Křivánka je totiž 400 ml.

kočka a sovaméďa a myškaMiniobrázky do dětského pokojíčku - vyvolávací cena 600 Kč

Dalším z předmětů určených do dětského pokojíčku je sada obrázků zvířátek z naší dílny. Obrázky jsou namalovány akrylovými barvami na destičkách z lipového dřeva o velikosti 14 x 11 cm.

židličkaDětská židlička  - vyvolávací cena 700 Kč

V naší dílně moc rádi dáváme šanci starým zdánlivě nepotřebným věcem. Tuhle židličku už nikdo nechtěl. My jsme ji znovu natřeli, namalovali a nalakovali. Navíc jsme jí ze zbytků vln utkali podsedák, aby nestudila prdýlka. Takto zrestaurovaná židlička je ideální třeba do pokojíku malého hvězdáře, který v jejích tečkách může hledat neznámá souhvězdí.

DSC_0028Prasátko - namalovala Iva Kokrmetnová - vyvolávací cena 1500 Kč

I tohle prasátko od Ivy je jako stvořené do dětského pokojíku, ale kdo ví, třeba pro něj u sebe doma najdete ještě lepší místo. Obrázek je namalovaný akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměrech 25 x 35 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována v dřevěném rámu.

 

DSC_0023

Alík a světlušky- namaloval Honza Šíp - vyvolávací cena 1500 Kč

Další z veselých obrázků jako stvořených do dětského pokojíku je dílem Honzy, který jej namaloval na sololitovou desku o rozměru 59 x 42 cm akrylovými barvami. Obrázek je ošetřen finálním lakem a zarámován v dřevěném rámu.

DSC_0024Morče - namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 1500 Kč

Tak schválně, jak si představujete morče? Zbyněk má jasno a rád se s vámi o svou představu podělí. Morče ztvárnil akrylovými barvami na sololitovou desku o rozměru 52 x 42 cm. Obrázek je ošetřen finálním lakem a zarámován v dřevěném rámu.

DSC_0025Holubice - namalovala Iva Kokrmentová - vyvolávací cena 2 000 Kč

Iva ale umí i obrazy do obývacích pokojů. Tenhle by možná zasloužil i zámeckou komnatu. Krásku s něžnou holubicí namalovala Iva na sololitovou desku o rozměrech 45 x 60 cm akrylovými barvami. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována do dřevěného rámu.

 

DSC_0026Harpyje - namaloval Zbyněk Zenkl - vyvolávací cena 2 000 Kč

Tenhle obraz naopak do dětských pokojíků vyloženě nedoporučujeme. Zbyněk na něm totiž ztvárnil svou představu harpyje, jejímž posláním je unášet duše zemřelých do podsvětí. Máte-li pro strach uděláno, může být váš. Je namalován akrylovými barvami na sololitové desce o rozměrech 50 x 70 cm. Malba je ošetřena finálním lakem a zarámována do dřevěného rámu.

 

Máte vybráno? Pokud ne, nezoufejte, k prodeji s sebou přivezeme i další krásné výrobky našich dílen. Přijďte podpořit dobrou věc, dražit nebo jen strávit příjemný večer s Rolničkou a Jaroslavem Duškem.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu však doporučujeme rezervovat si místa k sezení na tel: 733 127 041 nebo mailu: 1nAn8Z~k4gtjGKhg7gvm1Z29g.

Děkujeme Divadlu Kampa, že nám již řadu let poskytuje vlídné přístřeší a zázemí pro naši benefici a Jaroslavu Duškovi, bez něhož by večer na Kampě prostě nebyl ono!

Přijďte se přesvědčit i Vy!