Projekt Itálie

9. března 2022

Celý měsíc únor II.P věnovala projektu Itálie. Pizzu jsme si připravili vlastní a ochutnali i tu z kamenné pece. Ke svačinkám jsme připravovali i další italské speciality - třeba špagety s parmazánem a pestem nebo salát z mozarellou a rajčaty. Nechyběla ani italská zmrzlina z Vláčku. O Itálii jsme se toho dozvěděli samozřejmě víc z různých fotek a dokumentů a map. Závěrem jsme si každý vyrobili i benátskou masku, moc se povedly…

Projekt Itálie
9. března 2022 - Projekt Itálie

Ve čtvrtek naše třída příjemně zakončila měsíční projekt ITÁLIE výbornou pizzou. Ráno jsme vyjeli vlakem z Tábora do Čenkova u Malšic. Musím zmínit nebývalou ochotu zaměstnanců železnice, kteří se starali o nástup vozíčkáře. I to nám přispělo k dobré náladě.

Po výstupu z vlaku jsme šli okruh přes Třebelice a Skrýchov u Malšic zpět do Čenkova. Počasí nám přálo, slunce hřálo a cesta asi 7 km dlouhá končila přesně ve chvíli, kdy se dostavoval hlad. Měli jsme rezervovaná místa v místní restauraci PENZION NA PASTOUŠCE. Personál kvůli nám rozpálil kamennou pec, abychom si mohli pochutnat na pizzách již v poledne (jinak pizzu dělají až od 17 hodin). To nám pomohla vyjednat Jardy maminka - paní Knorre. Místa u stolů jsme měli přímo před pecí, abychom mohli pečení sledovat. Všem nám moooc chutnalo, ale nedalo se vše dojíst, pizzy byly obrovské, odvezli jsme si je a druhý den dojedli ke svačině. Obsluha byla vstřícná a ochotná i trpělivá při samostatném objednávání i placení žáky. Navíc jsme dostali 50% slevu na každou pizzu!  Při cestě zpět na nádraží jsme našli kešku a zahráli si několik her. Celý výlet se povedl, restauraci chválíme, děkujeme a doporučujeme její návštěvu!

IMG_9365

IMG_9370

IMG_9382-2

IMG_8922

IMG_9270

IMG_9385