Žáci praktické školy na pobytu u rybníku Mrhal

22. listopadu 2018

V týdnu od 12. do 16. listopadu se naše třída I. P z Praktické školy Tábor se zúčastnila listopadového týdenního pobytu u rybníka Mrhal.

Pro cestu do Českých Budějovic jsme zvolili přesun vlakem a autobusem. Menší část výpravy jela autem, kterým převezla i batohy a potraviny. Mimo třech obědů v restauracích jsme si vařili a připravovali jídlo sami, takže jsme vezli jídla hodně…

Po převzetí klíčů od chaty a vyndání všech zavazadel jsme si dali pozdní oběd a šli na obhlídku okolí rybníka Mrhal. Zde jsme zjistili, že staví novou hráz a všechny naše plánované túry musíme upravit po jiných trasách.

Druhý den jsme šli do Rudolfova a cestou po Hornické stezce jsme si četli o těžbě stříbra. Během cesty jsme si dali v restauraci smažený sýr a hranolky.

Další den jsme se dopravili na nádraží do Plešovic a odtud vyrazili na Rozhlednu Kleť. Protože jsme cestou zabloudili - tedy nenašli jsme vhodnou trasu pro jízdu vozíkem - vrátili jsme se a trasu odložili na druhý den. Měli jsme však stále dobrou náladu, protože se nám cesta krásnou podzimní krajinou líbila, přestože jsme nedosáhli cíle.

Ve čtvrtek nám počasí opět přálo a všichni jsme se těšili na dnešní výlet. Tentokrát jsme šli cyklostezkou z Českého Krumlova až na vrchol. Všichni měli obrovskou radost, že jsme to nakonec zvládli. Odměnou bylo i dobré jídlo v malebné restauraci.

V pátek ráno jsme zakončili náš pobyt rozdáním diplomů, rozloučením s naším pobytem a těšili se na cestu domů.

Žáci praktické školy na pobytu u rybníku Mrhal
22. listopadu 2018 - Žáci praktické školy na pobytu u rybníku Mrhal

DSC_0029