Máme nové zvedací zařízení

26. dubna 2019

O tom, že potřebujeme zvedací zařízení pro imobilní klienty do naší odlehčovací služby, jsme na našem webu už psali. Na tento účel jsem si také loni v listopadu koledovali na Kampě a, ač jsme v to vůbec nedoufali, vykoledovali jsme si díky našim úžasným dárcům více jak 300 tisíc Kč. Proto máme velikou radost, že můžeme napsat, že stropní zvedací a asistenční systém Roomer je zakoupen, nainstalován a používán.

Máme nové zvedací zařízení
26. dubna 2019 - Máme nové zvedací zařízení

Odlehčovací službaje nejmladší z našich sociálních služeb. Je určena lidem s mentálním a kombinovaným postižením ve věku 15 – 50 let a vznikla na přání rodin našich klientů. Soustavná denní péče o blízkého s postižením je totiž fyzicky i psychicky náročná. Proto jsme na podzim roku 2016 začali jednou měsíčně pořádat odlehčovací týdenní pobyty, abychom pečujícím rodinám poskytli čas nabrat síly. Zpočátku se jednalo pouze od doplňkovou službu našeho centra denních zvedák OS foto2služeb, pro kterou jsem čtyřmi lůžky zařídili dvě místnosti v naší táborské pobočce. Protože byl o pobyty zájem, zaregistrovali jsme v roce 2018 odlehčovací službu jako šestou sociální službu a v témže roce jsme zrekonstruovali a vybavili byt v prostorách naší táborské pobočky. Tím jsme získali další 4 lůžka, takže v současné době má naše odlehčovací služba kapacitu 8 lůžek a celoroční provoz.

A právě do nového bytu odlehčovací služby jsme potřebovali nainstalovat zvedací systém, který by umožnil pohodlný a bezpečný přesun imobilních klientů na toaletu, do koupele, na postel či mezi jednotlivými místnosti. A právě díky výtěžku listopadové dražby v Divadle Kampa jsme mohli zakoupit a nechat nainstalovat stropní kolejnice z jedné z ložnic do obývacího pokoje a koupelny a další kolejnice na toaletu. Dále jsme zakoupili dvě zvedací jednotky, z nichž jedna je určena na toaletu a druhá umožňuje přechod mezi jednotlivými místnostmi.  Poslední položkou v našem seznamu byly 4 závěsné vaky, z toho jeden transportní, dva koupací a jeden toaletní s oporou hlavy. Celý zvedací systém stál 350 tisíc Kč.

Náš velký dík patří všem, kdo nás na Kampě podpořili a umožnili nám tak udělat naši odlehčovací službu přívětivou i klientům s těžkým tělesným postižením a zádům našich zaměstnanců.

Děkujeme!