Vávrovka 2016

16. listopadu 2016

Naši dobrovolníci nazahálejí ani za sychravého podzimního počasí. První listopadový víkend vzali dospělé klienty Rolničky na víkendový pobyt na Vávrovce u Veselí nad Lužnicí. Celkem 45 dobrovolníků a dospělých s mentálním a kombinovaným postižením si společně užilo skvělý víkend.

Vávrovka 2016
16. listopadu 2016 - Vávrovka 2016

18Již páteční program začal pěkně zostra, a to pravou vesnickou zábavou, na které nechyběla ani živá muzika v podání kapely Dělobuch, tombola nebo fotokoutek. Tancovalo se až do noci...

Druhý den dopoledne většina účastníků vyrazila na procházku do vávrovských hvozdů a po cestě se hrála spousta her. Odpolední program nabídl něco pro každého - výrobu šumivých "bomb" do koupele, pouštění draků, přípravu dřeva na odpolední táborák nebo opět procházku do lesů.

Večer jsme si na posledním letošním táboráku opekli buřty k večeru a po nutném odpočinku nás čekala i trocha napětí v podobě noční hry. Úkol zněl jasně: ulovit co nejvíce bludiček, které u sebe skrývali indicie k nalezení pokladu. A to se skutečně podařilo.

235Neděli jsme zahájili olympiádou, při níž nebylo důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Disciplíny byly vskutku různorodé - od hodem ponožkou na cíl, přes střelbu vzduchovkou na papírové růže až po poznávání po chuti a čichu.

Pak zbývalo už jen spořádat oběd, zabalit, zhodnotit a odjet. A jaký je verdikt? Dobrovolníkům i klientům Rolničky se pobyt více naž líbil a vás o tom lépe než slova snad přesvědčí fotografie v související fotogalerii.

Více o možnostech dobrovolnictví v Rolničce se dozvíte jinde na našich stránkách. Tak neváhejte a připojte se, protože dobrovolníci mění svět! K lepšímu samozřejmě:).