Rolnička si koledovala na Kampě

30. listopadu 2016

Rolnička si po roce opět koledovala na Kampě. A opět nám s tím nepomáhal nikdo jiný než dlouholetý přítel Rolničky Jaroslav Dušek. Jak to dopadlo?

Rolnička si koledovala na Kampě
30. listopadu 2016 - Rolnička si koledovala na Kampě

Již deset let přijíždí Rolnička na začátku adventu do Prahy, aby se zde setkala se svými příznivci, trochu se předvedla a hlavně si trochu zakoledovala. Už šest nám k tomu vlídné přístřeší poskytuje Divadlo Kampa.

Letošní rok nebyl vyjímkou, takže se 25. listopadu v podvečer prostory divadla Kampa zaplnili nejen lidmi z Rolničky, ale i jejími dárci a kamarády, zkrátka lidmi, kteří chtěli Rolničku podpořit. Rolnička s sebou přivezla výrobky svých dílen, krásné obrazy a své herce.

Součástí večDSC_0032era totiž byla i světová premiéra rolničkovské adaptace divadelního představení Balada pro banditu a nutno podotknout, že to byla premiéra více než úspěšná. Pak ještě následovala netradiční taneční překvapení v podaní našich dobrovolníků a pod vedením Pavla Jareše, který využívá služeb našeho chráněného bydlení.

Druhá půlka večera byla věnována dražbě, kterou s vtipem a pohotovostí sobě vlastní vedl Jaroslav Dušek. Dražené věci si můžete prohlédnout v tomto článku. A jak to celé dopadlo? Skvěle. Všech deset položek dražby bylo vydraženo za krásných 66.400,- Kč, naše dílny prodali zboží za více jak 25 tisíc korun, prodali jsem obrazyDSC_0068 za téměř 11 tisíc korun a na vstupném jsme vybrali necelých 5 tisíc korun. Dohromady jsme si tedy z pražské Kampy odvezli přes 107 tisíc korun!

A proč jsme to celé dělali? Rolnička se rozhodla podpořit rodiny pečující o své blízké s postižením a nabídnout jim odlehčovací pobyty. Více o naší nové "odlehčovačce si přečtete zde. A právě na provozní náklady těchto pobytů použijeme výtěžek z dražby na Kampě.

Na závěr se samozřejmě sluší poděkovat, a to ze srdce:

DSC_0089Děkujeme všem z naší chráněné i sociálně terapeutické dílny, za krásné výrobky a obrazy do dražby, dobrovolníkům za taneční číslo a pomoc při organizaci, našim klientům a jejich paním učitelkám za mimořádný herecký výkon, všem návštěvníkům akce a dražitelům za nezapomenutelnou atmosféru a samozřejmě Divadlu Kampa a Jaroslavu Duškovi za to, že nás stále na Kampu zvou.

Chcete-li naši odlehčovačku podpořit i vy, stačí si vybrat způsob.

Děkujeme!